Tallink Estonian Openil jätkab naistest vaid Kaia Kanepi

– Kaia Kanepi / Foto: Karmen Kärg

Tallink Estonian Openil (ITF W25) püüdis naiste üksikmängus pääsu kaheksa tugevama hulka kolm meie tennisisti. Ainsana sai selle ülesandega hakkama esimesena asetatud suurfavoriit Kaia Kanepi.

Maailma 80. reket Kaia Kanepi kohtus venelanne Ekaterina Shalimovaga (WTA 527.). Kuigi avasett kestis ligemale tunni ja paljud geimid venisid pikaks, võitis Kanepi selle suure ülekaaluga 6:1. Shalimova omas tervelt üheksat murdepalli! Teises setis ei leidnud Kanepi kohe piisavat motivatsiooni ja leidis end kaotusseisust 0:2. Edasi läks ta juhtima 4:2 ja 5:3, ent lasi taas vastase geimi kaugusele. Viimases geimis ei jätnud aga Kanepi midagi juhuse hooleks ja võitis teise seti 6:4. Mäng kestis kokku 2 tundi. Vaatamata seisule domineeris Kanepi platsil ja vastane sai kirja mõned üksikud äralöögid. Kanepile pingevabas mängus tegi ta 10 topeltviga 4 serviässa kõrval. Shalimova ei löönud ühtegi ässa, kuid tegi seejuures samuti palju topeltvigu – 9. 19-st murdepallist realiseeris Kanepi 4, Shalimova aga 11-st vaid ühe.

Elena Malõgina ei suutnud suurt vastupanu osutada austerlanna Sinja Krausile. Kaotus tuli numbritega 1:6, 0:6. Oluliselt südikam oli Maileen Nuudi, kes kohtus neljandana asetatud Türgi tennisisti Berfu Cengiziga (WTA 369.). Avasetis juhtiski Nuudi koguni 5:1, ent lasi seti kiiresse lõppmängu, mille kaotas kindlalt 1:7. Teises setis sai Cengiz mängukindluse kätte ja võitis selle 6:2.