fbpx
Close

Mark Lajal langes paarismängus välja

– Mark Lajal / Foto: ETL/Igor Pissarev

Mark Lajal alustas US Openi noorteturniiri hoopis paarismänguga, mis aga edu ei toonud. Koos Kalin Ivanovskiga (Põhja-Makedoonia) kaotas Lajal Poola paarile Maks Kasnikowski/Aleksander Orlikowski 3:6, 6:4, 3:10.

Kuna juunioride maailma edetabelit paarismängus eraldi ei peeta (paarismängudes saavutatud kuue parema turniiri punktid jagatakse neljaga ja lisatakse üksikmängu punktidele), võis aluseks võtta üksikmängu edetabeli ning selle põhjal olid paarid üsna võrdsed: Lajal asus 13. ja Ivanovski 37. kohal, vastastest Kasnikowski 19. ja Orlikowski 26. Kuid poolakad olid koos mänginud juba kuus turniiri, kaasa arvatud Euroopa U18 meistrivõistlused, kus nad poolfinaali jõudsid. Lajal mängis Ivanovskiga vaid US Openile eelnenud College Parki turniiril. Kuna aga Ivanovski treenib ka Mouratoglou tenniseakadeemias, on nad treeningul vast koos mänginud. Lajal on nüüd kolm slämmiturniiri mänginud erinevate partneritega, Pariisis oli tema paariline Jack Pinnington Jones (Suurbritannia) ja Wimbledonis Leo Borg (Rootsi). Kuid kellegagi ei õnnestunud 2. ringist kaugemale saada.

Tänases mängus tulid Ivanovski/Lajal välja keerulisest seisust, sest olid seti ja murdega taga ning polnud sinnamaani vastaste servil teeninud ühtki murdepalli. Aga seisul 3:4 murre ometi tuli ja siis veel otsa seisul 5:4. Ivanovski/Lajal võitsid teise seti viimasest 14st punktist 12. Kuid sama kindlalt nagu teise seti lõpetasid, nad matši tie-break’i kaotasid. Pärast mõlema poole üht topeltviga oli seis 2:2, siis kaotasid Ivanovski/Lajal oma servil teise punkti. Ja sealt edasi nad enam üle ühe punkti ei saanudki, vastased lõpetasid mängu 8:1 spurdiga.

Üksikmängus kohtub Lajal arvatavasti teisipäeval (ajakava veel pole) ITF-i juunioride 277. reketi Alexander Razeghiga (USA), kes alistas Christopher Li (Peruu, ITF Juniors 102.). 6:4, 4:6, 7:6. Lajal on üksikmängus asetatud üheksandana.

Vaata noormeeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top