Kolmas teismeline veerandfinaalis: Emma Raducanu kohtub Belinda Benciciga

Emma Raducanu pärast võitu. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Carlos Alcarazi (Hispaania) ja Leylah Fernandezi (Kanada) järel kolmanda teismelise tennisistina pääses veerandfinaali 18-aastane Emma Raducanu (Suurbritannia), kes on maailma edetabelis praegu 150.

Raducanu tõusis esile Wimbledonis, kus ta jõudis 1/8 finaali, olles alustanud turniiri maailma 338. reketina. Britid andsid talle loomulikult vabapääsme, aga ameeriklased pidid neid hoidma omadele ja Raducanu läbis US Openbil kvalifikatsiooni. Kanadas rumeenlasest isa ja hiinlannast ema perre sündinud Emma on pärast Shelby Rogersi (USA) alistamist 6:2, 6:1 kaotanud nelja mänguga ainult 15 geimi, mis teeb ühe seti kohta keskmiselt 1,9 geimi.

Kaheksandikfinaalis oli Raducanu oma servil 0:2, 15:40 taga, kui tõi mängu pöörde, mis osutuski lõplikuks. Ta võitis 11 geimi järjest ja juhtis 6:2, 5:0. Viimases kahes geimis oli jälle võitlust, aga nii palju suutis Rogers olukorda vaid päästa, et nulliga ei kaotanud. Huvitav olnuks näha Raducanu mängu maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia), ent paraku Rogers võitis teda. Nüüd seisab veerandfinaalis ees katsumus olümpiavõitja Belinda Bencici (Šveits, 11) näol. Suuresti läks Rogers lihtvigade ohvriks – kahe üsna lühikese seti jooksul tegi ta neid 29 (Raducanu 14). Äralöökidega jäi Raducanu peale napimalt 18:14.

Maailma edetabelis on Raducanu nüüd kindlustanud 74. koha täpselt vanameister Svetlana Kuznetsova (Venemaa) ees. Bencici võitmine tõstaks ta 51. kohale.

Bencic suutis välja lülitada Anett Kontaveidi alistaja Iga Swiateki (Poola, 7). Paljude hinnangul mängis Swiatek esmaspäeval halvemini kui kaks päeva varem Anetti vastu. Ebaõnn? Kindlalt seda öelda ei saa, sest natuke oleneb tennisisti tase ka sellest, kuidas vastane mängida laseb. Seepärast ei ole võrdlust mõtet tuua, aga Bencic valitses mängu üsna kindlalt seisuni 5:3. Selle seisuni oli tema võitnud neli servigeimi lihtsalt, aga Swiatek esimese oma pallingugeimi kaotas ja siis oli kolme järgmisega ka hädas (kokku viis murdepalli). Ent nii nagu tihti juhtub (eriti naiste tennises) – võidad servigeime kindlalt, aga otsustaval hetkel kaotad. Nii läks ka Benciciga. Saabus viik 5:5 ja hoopis Swiatekil oli kasutada settpall 6:5, 40:30. Ta ei realiseerinud seda ning järgnes tie-break, kus mõlemal oli hulga settpalle, aga lõpuks Bencic võitis 14:12. Teises setis piisas talle ühest murdest – 7:6, 6:3.

Statistilised näitajad olid selles mängus vägagi võrdsed: Bencic 33 äralööki ja 28 lihtviga, Swiatek 31 ja 26, ässad 5:6, esimese servi protsent 54-57 ja esimeselt servilt võidetud punktid 75% vs 69%. Ilmselt see kuueprotsendiline vahe kallutaski vaekausi Bencici kasuks. Ega Anetti vastu polnud Swiateki statistilised näitajad kuigivõrd paremad (esimese servi protsent isegi palju halvem, 49), aga erinevus oli selles, et poolatar sai väga palju punkte Kontaveidi sunnitud vigadest. Tänases mängus oli Bencic selle näitaja poolest Swiatekist parem.