fbpx
Close

Maria Šarapova: mu suurim väljakutse on mängida vastavalt plaanitud kalendrile

Maria Šarapova ja Anett Kontaveit Toronto turniiri avamängu järel kätlemas. Pärast US Openit ei osalenud kumbki enam profiturniiridel.| Foto: AP/Scanpix

Endine maailma esireket ja viiekordne suure slämmi turniiride võitja Maria Šarapova sai eelmisel hooajal kaasa teha vaid kaheksa turniiri, kuid loodab 2020. aastal mängida siiski vastavalt plaanile.

Šarapova, kes mõni päev tagasi alistas Abu Dhabis meeste näidisturniiri raames peetud mängus Ajla Tomljanovici, ütles, et soovib profitennises 2020. aasta hooaja kaasa teha, kuid ta pole kindel, kas see õnnestub täies mahus. Tänavust aastat alustas Šarapova hästi, kui jõudis Australian Openil 4. ringi, kuid siis loobus ta õlavigastuse tõttu Peterburi turniirist ja naasis alles suvel. Kaotus US Openi esimeses ringis Serena Williamsile oli aga Šarapova viimane tänavune mäng enne neljapäeval toimunud näidismatši.

“Uue hooaja suurim väljakutse ongi see, et saaksin mängida vastavalt plaanitud kalendrile,” ütles Šarapova. “Kuid esialgu ootan Australian Openit ja sealt edasi juba vaatan, kuidas keha koormusele vastu peab.”

Šarapova lisas, et poole jõuga ta kindlasti ei mängi. “Kui juba väljakule tulen, siis mängin täiega. Naudin endiselt võistlustennist,” märkis venelanna. Maailma edetabelis on Šarapova langenud 131. kohale. Australian Openi vabapääsmete (wild card) saajate nimekirjas Šarapovat pole ning ta ei saa kasutata ka nn “kaitstud edetabelikohta”, sest pole võistlustest eemal olnud vähemalt pool aastat. Nii tundub, et praeguse seisuga peab Venemaa kuulsus alustama kvalifikatsioonist.

scroll to top