fbpx
Close

Traagiliselt hukkunud Kobe Bryant oli ka tennisefänn ja mitme mängija isiklik sõber

– Kobe Bryant eelmise aasta US Openil vestlemas Patrick Mouratoglouga / Foto: Zumapress/Scanpix

Maailma ühe kõigi aegade parima korvpalluri Kobe Bryanti tabanud tragöödia järel ühines palju tennisiste kaastundeavaldusega. Pealegi innustus Bryant pärast karjääri lõppu tennisest.

Bryant käis vaatamas ka eelmist slämmiturniiri, 2019. aasta US Openit, kuid juba varem oli üks tema sõpru maailma tipptennisist Novak Djokovic. Korvpallikuulsus aitas Djokovici, kui ta langes küünarnukivigastuse tõttu TOP20 seast välja.

Samuti sõbrunes Bryant Naomi Osakaga, kes oli üks esimestest, kellele ekskorvpallur saatis oma raamatu “Legacy and Queen”. Bryant oli selle jutustuse idee autor, kuid sõnadesse pani teose kirjanik Annie Matthew. Raamatu kangelannaks on 12-aastane tütarlaps, kelle unistuseks oli võita tenniseturniir, et päästa oma isale kuuluv varjupaik.

– Nick Kyrgios pani mängueelsel soojendusel selga Kobe Bryanti koduklubi Los Angeles Lakersi särgi. Bryant mängis nii numbri 8 kui 24 all / Foto: AP/Scanpix

Kui Bryanti ja tema tütre Gianna hukkumise põhjustanud helikopteriõnnetus juhtus, oli Melbourne’is parajasti öö ja paljud tennisistid said šokeeriva uudise teada hommikul. Samal päeval toimunud mängu soojendusele tuli Nick Kyrgios Los Angeles Lakersi korvpallimeeskonna särgiga nr 8, mida kandis Bryant. Pärast mängu rääkis Kobest pikemalt Rafael Nadal, kes küll ei olnud korvpalluriga isiklikult tuttav, ent Nadali üks sõpru Pau Gasol mängis Bryantiga samas tiimis ja nad koos võitsid ka NBA meistritiitli. Nadal kandis intervjuu ajal Lakersi mütsi.

Djokovic mängis Milos Raoniciga teisipäeval ning samuti mälestas pärast mängu Bryantit. Väljakuintervjuus nimetas Djokovic teda “maailma üheks kõigi aegade suurimaks sportlaseks”. “Ta inspireeris mind ja veel paljusid inimesi kogu maailmas,” ütles Djokovic. “Ta oli olemas minu jaoks,” kirjutas Djokovic Twitteris. “Mul oli õnn temaga lähedalt suhelda kümne aasta jooksul. Kui vajasin nõu või mingit toetust, oli ta minu jaoks olemas. Minu jaoks oli see südantlõhestav uudis, kui kuulsin, mis juhtus tema ja ta tütrega.” Väljakult lahkudes annavad mängijad allkirja kaameraekraanile ning Djokovic lisas sellele Kobe ja Gianna Bryanti nime.

– John McEnroe on just küsinud Novak Djokovicilt Kobe Bryantiga seotud mälestuste kohta ja serblane ei suuda pisaraid tagasi hoida. / Foto: AFP/Scanpix

Kaotusvalu elas üle ka Osaka, kes kirjutas Kobe mälestuseks sellised read: “Kallis suur vend! Hei, ma tõesti ei tea, mida teha, sellepärast kirjutan sulle selle kirja. Tänan, et sa olid sina. Tänan, et sa inspireerisid paljusid inimesi, sa ise ei teagi, kui paljude südametes sa oled. Tänan, et sa oled olnud tagasihoidlik ega käitu sugugi nii suurena, kui sa tegelikult oled. Tänan, et hoolisid minust ja võtsid minuga ühendust pärast raskeid kaotusmänge. Vahel sa küsisid: “On sul kõik korras?”, sest sa teadsid, kui segi võib mõnikord olla mu pea. Tänan, et sa õpetasid mulle lühikese ajaga väga palju ja ma olen õnnelik, et sain sind tunda. Tänan, et sa olid olemas. Sa oled alati minu suur vend, mentor ja inspireerija. Armastan sind.”

Bryant oli ka tuttav Maria Šarapovaga, kes kirjutas korvpalluri mälestuseks: “Kobe ja Gigi, sellega on võimatu leppida. Ma ei unusta kunagi sinu suuremeelsust ja seda aega, kui aitasid mind raskel perioodil. Olen igavesti tänulik. Minu süda on koos sinu ja sinu kauni perekonnaga.”

Kobe Bryant tennist mängimas. / Foto: internet

Võib veel lisada, et Bryanti mälestuseks ei kirjutanud sotsiaalmeedias mitte ainult tegevtennisistid, vaid ka näiteks Rod Laver ja Billie Jean King avaldasid austust traagiliselt hukkunud sportlasele.

scroll to top