fbpx
Close

Müügile on ilmunud ajakirja Tennis kevadnumber

Tennist küll praegu ei mängita, aga tenniseajakirja saab ikkagi lugeda – sel nädalal ilmus müügile ja jõudis ka tellijateni ajakirja Tennis kevadnumber.

Praeguses olukorras on ehk veidi tegemist “säästunumbriga”, sest ajakirjal on 84 lehekülge, kuid lugude maht siiski enam-vähem sama suur kui 100-leheküljelise ajakirja puhul.

Ajakirja kaanestaar on seekord üks kõigi aegade enim raha teeninud tennisist Maria Šarapova, kelle teenistus oli kõrge tänu 15 aastale tipus, viiele võidetud suure slämmi turniirile ja paljudele teistele WTA turniiridele, kuid ka tänu reklaamituludele, mis venelannal olid rivaalidega võrreldes eriti kõrged. Ajakiri avaldab ka täies mahus Šarapova viimase pöördumise tipptennisistina, kui ta ajakirjadele Vanity Fair ja Vogue saadetud pihtimuses võtab põgusalt kokku oma karjääri ja mängijaloomuse.

Teisest ajakirja pikemast artiklist oli Tennisnetis juba pisut juttu. Tennisnet edastas, kuidas analüüsivad koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorda treenerid, ent ajakirja loos räägivad veel ka Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint, SEB Liigatennise juht Toomas Kuum ja Tondi Tennisekeskuse juhataja Marek Kaleta. Eks mõnedki loos avaldatud andmed on kiiresti juba muutunud, näiteks nüüd ei mängita enam tennist väljas ka Patrick Mouratoglou akadeemias, mida Hint põgusalt refereerib.

Sofia Kenin on Šarapova kombel sündinud Venemaal, aga tennisistiks saanud USA-s. Tema on seekord teenitult ajakirja Tennis “Meistriklassi” rubriigi naismängija. Kes siis veel, kui mitte Australian Openi võitja? Koos Keniniga on meesmängijatest samas rubriigis seekord norralane Casper Ruud, kelle saavutused pole küll võrreldavad, aga ometi peab tutvustama ju mängijaid, kes mingil hetkel tulevad praeguste liidrite asemele. Norralane on alles 21-aastane ja kindlasti tõusuteel.

Eesti noortest tutvustatakse seekord Maarja Leinštreppi ja Indrek Herman Raudkivi, kes mõlemad lõid kaasa ka Winter Cupi tiimis. Kuna Leinštrep on juba pikemat aega olnud koduõppel, siis tema jaoks praegune koolis mitte käimine polegi uus.

Australian Open lõppes juba kaks kuud tagasi ja nii tegi ajakiri kokkuvõtte tulevikku vaatavalt, küsides muu hulgas, kas Anett Kontaveidi pääs veerandfinaali oli uus tase? Paraku on kõik tulevikku vaatavad teemad hetkel lahtised, sest mänge ei toimu ja nii me ei saagi ajakirjas esitatud küsimustele vastust – vähemalt mitte enne sügist.

Loomulikult ei saa ajakirjas üle ega ümber viimastest suurtest tenniselahingutest, mis enne koroonaviiruse puhangu saabumist Eesti tennisefännide pinget üleval hoidsid – eelkõige kodune Fed Cupi esiliiga turniir, aga ka Eesti Davis Cupi meeskonna võidukas matš Gruusias. Koos asjaosaliste kommentaaridega on mõlemat võistluste käsitletud pika ülevaatena.

Lisame veel mõned olulisemad teemad, mida leiab uuest Tennisest:

  • ülevaade maailma tennisepaaridest alates Chris Evertist ja Jimmy Connorsist
  • luubi all on Anet Angelika Koskel
  • psühholoog Külliki Taylor kirjutab kaotusekartusest
  • Jürgen Zopp ja Kenneth Raisma mängisid padelit
  • Pallas Open tähistas juubelit
  • kasutajad kiidavad Top Clay väljakukatet
  • harrastaja Annika Suun leidis uuesti tee tennise juurde
  • Liigatennise naiste sarjade põnev lõpp Mastersil
scroll to top