fbpx
Close

Maria Šarapova annetas Austraalia tulekahjude päästmiseks suure summa, abikäe ulatas ka Anett Kontaveit

Maria Šarapova ja Anett Kontaveit. | Foto: AP/Scanpix

Maria Šarapova otsustas enne kahe nädala pärast algavat Australian Openit annetada 25 000 Austraalia dollarit (veidi üle 15 000 euro) kohalike ulatuslike metsatulekahjude päästmiseks.

Šarapova loodab, et tema annetust kordab sama summaga ka Serbia staar Novak Djokovic, kellega koos on venelanna teinud Headi reketi reklaamikampaaniat. “Austraalia on 15 aastat olnud jaanuarikuus minu kodu,” kirjutas Šarapova Twitteris. “Südantlõhestav on jälgida, kui suurt kahju on tuli teinud põlengute piirkonna elanikele, loomadele ja loodusele. Mina annetan 25 000 ja kutsun üles Novak Djokovici tegema sama.” Hetkel pole veel Djokovici reaktsioon teada, aga suure tõenäosusega tuleb ka serblane Austraaliale appi.

Kui Tennisnet juba kirjutas, et Austraalia tennisistid aitavad tulekahjude päästmist ässade löömisega (iga löödud ässa pealt teatud summa tuletõrjujaile), siis naiste maailma esireket Ashleigh Barty samaga ei vastanud, aga teatas, et annetab Brisbane’i turniiri võidusumma, mis olenevalt austraallanna edust võib olla erineva suurusega. Juba varem annetas Barty 30 000 Austraalia dollarit looduse taastamiseks põlengu piirkonnas.

Omapäraselt reageeris endine maailma esireket ja 2018. aasta Australian Openi finalist Simona Halep. Rumeenlanna teatas, et ta ei löö palju ässasid, mistõttu sellisel viisil toetus kuigi palju raha ei tooks. “Seepärast teen otsuse, et annetan 200 dollarit iga korra eest, mil panen oma treeneri Darren Cahilli oma boksis närveerima,” ütles Halep. “Usun, et sellisel viisil saan kokku päris suure summa.”

Abikäe ulatas Postimehe sõnul ka Eesti esireket Anett Kontaveit. kes teatas sotsiaalmeedia vahendusel, et andis oma panuse metsapõlengute takistamiseks Austraalias. Ta postitas sotsiaalmeediasse pildid tulekahju tagajärgedest ja kutsus kõiki annetama nii palju kui võimalik. Tema abi edastatakse nii Punasele Ristile kui ka loomade päästmisega tegelevale organisatsioonile.


scroll to top