Eesti naiskonna liidrid pääsesid Antalyas veerandfinaali

– Maileen Nuudi / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eesti naiskond alustab järgmisel nädalal Antalyas Billie Jean King Cupi I grupi Euro-Aafrika tsooni turniiri ning esialgu on seis lootustandev, sest tiimi kaks paremat mängijat Elena Malõgina ja Maileen Nuudi on heas hoos.

Mõlemad mängivad Antalyas ITF-i W15 turniiril ja jõudsid täna veerandfinaali. Kolmandana asetatud Malõgina võitis Lucie Havlickova (Tšehhi) 6:1, 7:6 ja Nuudi Dejana Radanovici (Serbia, 5, WTA 432.) 6:4, 2:6, 6:3.

Nagu eilsest artiklist võisite lugeda, on BJK Cupil kõik vastased “paberil” Eestist tugevamad. Aga näiteks Taani kaks tugevamat (neil puudub maailma 38. reket Clara Tauson) on edetabelis tagapool kui Malõgina ja ka Radanovic, keda Nuudi võitis. Ning maailma kolmanda-neljanda saja mängijad (Türgi naiskond) ei pruugi olla neist oluliselt tugevamad.

Nuudi ja Radanovici mängus oli võib-olla liiga palju servimurdeid (Nuudi loovutas kuus pallingugeimi), aga samas sai ta esimest servi sisse 65% ja tulemust silmas pidades pidi olema tõrjel hea. Seevastu Malõgina kaotas ainult ühe servigeimi ja tema palling on viimasel ajal muutunud statistika põhjal ohtlikumaks. Täna tegi Malõgina ainult kaks topeltviga ja sai esimest servi sisse 72%. Kui esimeselt servilt võidetud punktid (65%) olid nö tavalised, siis teise servi 63% väga hea.

Veerandfinaalis kohtub Nuudi Martina Colmegnaga (Itaalia, WTA 540.), kes avaringis lülitas välja esimesena asetatud Nigina Abduraimova (Usbekistan). Edetabeli alusel on Colmegna kehvem kui Radanovic, aga tegelikkuses ei pruugi see nii olla. Malõgina kohtub 14-aastase Venemaa tulevikulootuse Mirra Andrejevaga, kes hetkel riiki ei esinda. Vaatamata noorusele mängis Andrejeva (WTA 1272.) veebruaris Sharm el Sheikhis juba W15 turniiri finaalis. Ta on maailma juunioride edetabelis 16. kohal.

Paarismängus jõudsid nii Malõgina/Nuudi kui ka Anet Angelika Koskel/Katriin Saar teise ringi ehk veerandfinaali, kuid seal said mõlemad Eesti paarid üsna kindla kaotuse.