fbpx
Close

EELVAADE | Kaia Kanepi vastane selgub alles täna õhtul

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kui Kaia Kanepi tänaöine kohtumine katkestati rohkem kui tunniks nii, et vihma tegelikult ei sadanudki, tuli Charlestoni turniiril üks hilisem kohtumine pooleli ja üks ära jätta ikkagi vihma tõttu.

Mängus, mis ei saanudki alata, pidid kohtuma Leylah Fernandez (Kanada, 7) ja Magda Linette (Poola, WTA 64.). Tänaseks on nende mäng määratud teiseks kohtumiseks Althea Gibsoni väljakule ning ülejärgmisena peaks samal platsil toimuma Kaia Kanepi matš Fernandez-Linette mängu võitjaga. Seega ei saa Fernandezil või Linettel olema lihtne – umbes kahetunnise vahega peab üks neist uuesti väljakule astuma.

Kuna ühe mängija eelvaadet me nii lühikese aja jooksul ei kirjuta, siis tutvustame praeguses loos põgusalt mõlemat, sest nii Fernandezist kui ka Linettest on mingil ajal Tennisnetis eelloo näol tutvustus ilmunud. Fernandezist saate lugeda siit ja Linettest siit.

Fernandezist kirjutasime mullu septembris, kui ta kohtus US Openi teises ringis Kanepiga. Tasavägine mäng lõppes kanadalanna 7:5, 7:5 võiduga, kuid Kaial olid seal omad võimalused, eriti teises setis. Tookord ei võinud me aimata, et Fernandez võidab veel neli vastast, kelle hulgas on Naomi Osaka, Elina Svitolina ja Arina Sabalenka, ning jõuab finaali. Seega võitis Fernandez Kanepit just oma „elu turniiril“. Eks seda tuleb muidugi öelda minevikus, sest 19-aastasel mängijal võib parem turniir olla veel ees, kuna mulluse US Openi finaalis ta kaotas Emma Raducanule.

Pärast suurt võitu Raducanu aina kaotab, aga Fernandez on suutnud tõestada, et kuulub teravamasse tippu. Kui ta pärast US Openit oli maailma edetabelis 28., siis tänaseks on kanadalanna tõusnud 19. kohale. Ja see polnud päris nii, et tal ei tulnud sel hooajal punkte kaitsta (Raducanu püsib kõrgel ainult selle arvel!). Nimelt võitis Fernandez mullu oma esimese WTA turniiri Monterreys ja nüüd kordas ta veebruaris samas linnas võitu ja kaitses punkte.

Vahetult pärast edu US Openil mängis Fernandez oktoobrikuus Indian Wellsis, kus jõudis 1/8 finaali ja nüüd kordas tulemust samal turniiril, mis seekord peeti tavalisel ajal ehk märtsis. Kuid Fernandezil on olnud ka ebaõnnestumisi – näiteks Australian Openil kaotas ta avaringis Maddison Inglisele, keda omakorda 3. ringis võitis Kaia. Nii võinuks vabalt juhtuda, et Kaia ja Fernandezi teine omavaheline kohtumine oleks taas peetud suure slämmi turniiril. Kuid see lükkus kahe ja poole kuu võrra edasi.

Äsja Miami turniiril kaotas Fernandez esimeses mängus, kui ta otse teise ringi pääsenuna jäi alla Karolina Muchovale. Aga seda kaotust ei saa nii halvasti hinnata kui allajäämist Inglisele, sest tagasitulekut üritav Muchova on eelmistel hooaegadel olnud vägagi edukas mängija. Seega võib arvata, et TOP30 tasemel peaks Fernandez ikkagi mängima ja kui tema kohtub täna Kanepiga, loetakse kanadalannat ilmselt kergeks soosikuks. Aga kindlasti arvestatakse ka fakti, et Fernandezil tuleb pidada kaks mängu järjest, mis annab eelise Kaiale.

Magda Linettest kirjutasime 2020. aasta septembris, kui praeguseks 30-aastane poolatar kohtus US Openil Anett Kontaveidiga. Linette on olnud ´Anetti pikaajaline vastane, kellega eestlanna kohtus esimest korda juba Tallinnas, kui ise oli alles 17-aastane. Kuna varasemates mängudes oli Linette Anettile ebamugav vastane, on ta endiselt 3:4 kaotusseisus, kuigi tookord US Openil võitis kindlalt 6:3, 6:2.

Ka Kaia on Linette vastu miinuses, nende ainsa omavahelise kohtumise kaotas eestlanna 2019. aasta suvel New Haveni turniiril 2:6, 5:7. Kuid tookord oli Linette suurepärases hoos ja võitiski New Haveni turniiri, alistades pärast Kaiat veel neli vastast. Teise tiitli võitis Linette 2020. aastal Hua Hinis ja rohkem tal WTA turniirivõite pole.

Linette on üldiselt stabiilne mängija, kellel erilist relva ei ole. Ta võib kaitsta hästi, liigub korralikult, aga löögivõimsuselt pole ta TOP50 tasemel paremate seas. Võiks öelda, et 2020. aastal oma parima edetabelikohani (33.) jõudnud Linette on ikkagi tüüpiline esisaja keskmik, kes pigem võiks mängutasemelt kuuluda sinna, kus ta on praegu (WTA 64.). Hetkel on Kaia temast seitse kohta eespool ja tänavuste tulemuste põhjal selge favoriit, kui Linette peaks üllatama täna õhtul Fernendezit.

Pärast koroonaviiruse pausi ei ole Linette enam kuigi edukalt mänginud, kuid ta on siiski kolmel korral murdnud ennast suure slämmi turniiri 3. ringi, mis iseenesest pole halb tulemus. Poolfinaali jõudis Linette eelmisel aastal Clevelandis, kus kaotas Irina-Camelia Begule, kes siis omakorda finaalis Kontaveidile alla jäi. Tänu sellele, et Linette mängib reeglina oma taseme igas kohtumises välja, suudab ta korralikke, aga mitte päris tipptulemusi ikkagi saavutada.

Niisiis peame ootama umbes kella 21ni või pisut kauem, et teada saada, kellega Kaia täna hilisõhtul mängib. Võib aga minna taas üle kesköö, kui osutub õigeks ilmaprognoos, et ka täna sajab Charlestonis pisut vihma. Kuid ennustatakse, et alates kella 22st (Eesti aeg) on ilm igal juhul kuiv.

scroll to top