fbpx
Close

Maailma esireket sel hooajal enam ei mängi

– Ashleigh Barty / Foto: Zumapress/Scanpix

Naiste maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) jääb kodumaale ning ei osale ühelgi sügisesel Euroopa turniiril.

Barty loodab, et saab mängida 2021. aasta algul Austraalia WTA turniiridel ja slämmiturniiril, kui need ikka toimuvad, kuid praeguse info kohaselt peaksid toimuma. Barty põhjendas Euroopa-reisist loobumist koroonaviiruse ohuga, ta ei soovi peret ja oma tiimi liikmeid ohtu seada.

Maailma esireketil oli ka teine põhjendus: ta polevat saanud kvaliteetselt treenida, sest isegi tema juhendajal Craig Tyzzeril, kes elab Austraalias Barty kodukohast erinevas osariigis, ei lubatud tema juurde sõita. Sellest jääb küll mulje, et austraallaste piirangud on uskumatult ranged, sest Eestis tehti olümpiasportlastele isegi koroonaviiruse tippajal erand ja nad said kogu aeg harjutada.

Roland Garrosis olnuks Barty tiitlikaitsja, kuid koroonaviiruse tõttu uuendatud punktisüsteemi tõttu austraallanna ei kaota eelmise aasta 2000 punkti ja nii peaks jääma maailma esireketiks. “Eelmise aasta Prantsusmaa lahtised oli minu jaoks eriline turniir, seetõttu ei olnud mul kerge taolist otsust teha,” kirjutas Barty Twitteris oma loobumise kohta.

scroll to top