fbpx
Close

Serena Williams jäi seti ja murdega taha, aga võitis turniiri üllatajat

– Serena Williams / Foto: AFP/Scanpix

Kauaaegne maailma esireket Serena Williams (USA, 3) oli algul hädas Tsvetana Pironkovaga (Bulgaaria), kuid lõpuks võitis siiski turvaliselt 4:6, 6:3, 6:2.

Pironkova oli ees seti ja murdega, kui ta läks teises setis pärast Williamsi servi 1:0 juhtima. Bulgaarlanna oli väga täpne, selleks ajaks oli ta umbes 7-8 äralöögil saatnud palli otse piirile. Erit efektiivne oli Pironkova tagakäelöök piki piiri. Samal ajal Williams tabas palli tihti ebapuhtalt ega saanud ründemängu käima. Võib öelda, et vaid tänu serviässadele hoidis ta pisutki võrdsust.

Aga teises setis ikkagi mäng muutus. Serena oli nüüd keskendunum ja eksis märksa vähem. Pironkova ei mänginud halvemini, aga Williams ei lasknud tal enam tavapäraseid ründelööke nii tihti sooritada. Williams on siiski pidanud mitu rasket kohtumist ja pole kindel, kui hästi on ta füüsiliselt valmis poolfinaaliks, mis peetakse juba homme (Eesti aja järgi ööl vastu reedet).

Williams lõi selles mängus 20 ässa ja tegi ainult ühe topeltvea. Tal oli äralööke vastasest rohkem (44:27) ja lihtvigu vähem (24:26). Tõsi, kuna Williamsi 44st äralöögist 20 olid ässad (Pironkoval neli), siis mängust tehtud äralöögid olid üsna võrdsed (24:23).

Pironkova võib olla väga rahul, et ta pärast kolmeaastast pausi, mida tingisid vigastus ja lapse sünd, nii edukalt tagasi tuli. Kuigi bulgaarlanna on 2010. aasta Wimbledoni poolfinalist (sama turniir, kus poolfinaali pidanuks jõudma ka Kaia Kanepi, aga ta kaotas matšpallidelt Petra Kvitovale), oli tema karjääri parim edetabelikoht 31., mis ei luba Pironkovat siiski päris tippmängijate hulka liigitada. Kui veelkord Kanepi juurde tagasi tulla, siis tema naasis ka suurde tennisesse pärast pausi US Openil (2017) ja jõudis kohe veerandfinaali. Tõsi, Kaia mängis enne ka väiksematel turniiridel, aga Pironkova jaoks oli slämmiturniir esimene pärast pausi.

scroll to top