fbpx
Close

WTA lisas kalendrisse Ostrava Premier-turniiri

– Tennis / Foto: Unsplash

Kui ATP kalender on vaatamata mitme turniiri ärajäämisele iganädalaselt täidetud novembri keskpaigani, siis WTA üritab lappida auke, mis tekkisid, kui Hiina loobus turniire korraldamast.

Pärast Roland Garrosi slämmiturniiri lõppu (11. oktoober) oli seni kavasse jäänud vaid Linzi turniir (12.-18. oktoober) ja Moskva Kremlin Cup (2.-7. november). Nüüd aga peaks lisanduma Ostrava turniir 19.-25. oktoobrini. Selle auhinnafond on 528 500 dollarit ja punkte jagatakse Premier-turniirile omaselt (võitja 470 ja finalist 305 punkti). Põhitabelisse pääseb 28 mängijat ja neist osa kohti täidetakse kvalifikatsiooni (max 24 mängijat) kaudu.

Kui nüüd peaaegu kõik maailma tugevamad sooviksid Ostravas mängida, sest turniire on ju kavas vähe, võiksid juba maailma edetabeli 30. koha kandis tennisistid kvalifikatsiooni langeda, kuid tõenäoliselt sellist tungi ei tule. Nüüd on aga suurem valik, kui näiteks osa mängijaid ei soovi vahetult pärast slämmiturniiri lõppu Linzis osaleda. Anett Kontaveit pääseks oma edetabelikohaga igal juhul põhitabelisse, kuid Kaia Kanepi võib sellele turniirile mitte pääseda (isegi mitte kvalifikatsiooni), kui edetabeli eespool on rohkem soovijaid.

scroll to top