fbpx
Close

Maailma esireket lülitas välja mulluse finalisti

Ashleigh Barty. / Foto: Reuters/Scanpix

Tšehhitar Petra Kvitova (7) ei jõudnud teist aastat järjest Australian Openi lõppkohtumisele, sest Eesti aja järgi teisipäeva öösel peetud veerandfinaalis alistas maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) mulluse finalisti 7:6, 6:2.

Kvitova oli selles kohtumises ründavam pool ning mängu ja pallivahetuste põhjal pidanuks esimene sett kuuluma talle. Aga kui Kvitova suutis üsna edukalt rünnata Barty teist servi, siis murdepallidel ta seda teha ei suutnud. Lisaks näitas maailma esireket kohati imelist kaitsemängu. Teises setis läks Barty juba 4:0 ette ja kuigi kaotas veel ühe oma servigeimi, võttis ta murde kohe tagasi. Barty servis teises setis juba paremini, aga Kvitova oli endiselt hädas ründelöökide realiseerimisega.

Statistika näitab, et ründeaktiivsuse osas Kvitova küll väga selgelt üle polnud, aga natuke ikka: tšehhitar tegi 28 äralööki ja 38 lihtviga, Barty vastavalt 20 ja 28. Kohtumine oli siiski suhteliselt vigaderohke ja võiks öelda, et heatasemeline, aga mitte kõrgetasemeline. Murdepalle realiseeris Barty 8st 4 ja Kvitova 12st 2, seegi oli tänase mängu juures oluline näitaja, mis kallutas kohtumise Barty kasuks. Kui esimeselt servilt teenis Barty 74 ja Kvitova 63% punktidest, siis teiselt servilt vastupidi – 35 ja 45%. See näitab, et Barty teine palling oli haavatavam või oskas Kvitova paremini tõrjet rünnata. Aga kokkuvõttes see talle kasu ei toonud.

Teises tänases veerandfinaalis alistas Sofia Kenin (USA, 14) Ons Jabeuri (Tuneesia) 6:4, 6:4. Ehkki ka siin oli kaotaja äralöökide osas üle ja palju selgemalt kui Kvitova (Jabeur 34 ja Kenin 14 äralööki), mängis ameeriklanna mitmekülgsemalt ja suutis rütmi ja löögisuuna muutustega siiski Jabeuri võimsat mängu piisavalt vaos hoida. Lihtvigu tegi Jabeur 36 ja Kenin 16 ehk siis mõlemale võrdselt jäi siin -2. Jabeur võitis esimeselt pallingult 72 ja teiselt ainult 37% punktidest, Kenini numbrid olid 64 ja 55%. Selles kohtumises otsustas just Kenini paremus teise pallingu punktide mängimisel.

Tennisnet kirjutas 17. jaanuari artiklis USA tenniseveebi Tennis.com ennustusest, kus ameeriklased pakkusid välja neli poolfinalisti nii naiste kui ka meeste üksikmängus. Vaadake artiklit siit ja siis näete, kuidas Tennisnet pakkus ettenägelikult, et naiste üksikmängus Tennis.com rohkem kui ühele poolfinalistile pihta ei saa. Lähtusime sellest, et naiste tulemused on viimasel ajal ettearvamatud ning nn “antiennustust” on märksa lihtsam teha. Pärast Kvitova kaotust on selge, et ameeriklased ei saanud pihta mitte ühelegi poolfinalistile, sest Kvitova kõrvale pakkusid nad Naomi Osakat (Jaapan, 3), Karolina Pliškovat (Tšehhi, 2) ja Danielle Collinsit (USA). Ka neid enam konkurentsis pole.

scroll to top