fbpx
Close

Maailma 20. reket kavatseb karjääri lõpetada

Kiki Bertens Pariisis, kus ta kaotas esimeses ringis. / Foto: AFP/Scanpix

Hollandlanna Kiki Bertens, kes detsembris saab 30-aastaseks ei mängi tõenäoliselt enam profitennist pärast tänavust hooaega.

“Olen otsustanud, et tänavune hooaeg jääb minu karjääris viimaseks,” kirjutas Bertens Instagramis. “Olen alati nõudnud endalt maksimumi, kuid praegu tundub kütusepaak olevat tühi. Raske töö, mida päevast päeva teen, ei paku enam endist rahuldust. Olen juba ka valmistunud uueks eluetapiks, mis järgneb tennisele. Minu viimased turniirid on Eastbourne, Wimbledon ja Tokyo olümpia. Kui mu keha peab neil võistlustel hästi vastu, siis võib-olla mängin kogu hooaja lõpuni. Teen kõik selleks, et lõpetada karjäär parimal viisil.”

Bertens on senise karjääri jooksul võitnud 10 WTA turniiri, nende hulgas kaks Masters 1000 taseme turniiri Cincinnatis (2018) ja Madridis (2019). Maailma esikümnesse kerkis Bertens esmakordselt 2018. aasta oktoobris ja püsis seal 2021. aasta veebruarini. Hollandlanna kõrgeim edetabelikoht oli 4. (2019 mai-juuni). Slämmiturniiridel jõudis Bertens korra poolfinaali (2016 Roland Garros).

Tänaseks on Bertens WTA edetabelis taandunud 20. reale. Ta on mänginud 2021. aastal viiel turniiril ja saanud ainult ühe võidu maailma 901. reketi, 15-aastase Victoria Jimenez Kasintseva üle Madridis.

scroll to top