Halep sai Anisimovalt veenva revanši, Garcia alistas Mertensi

– Simona Halep / Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste naiste üksikmängu 3. ringi esimesel päeval ootasid huvilised eelkõige Simona Halepi (Rumeenia, 1) ja Amanda Anisimova (USA, 25) heitlust, aga said pettumuse osaliseks.

Tõsi, võitja polnud selles süüdi. Halep alistas Anisimova 6:0, 6:1 ja tegi sellega mängu pealtvaatajaile ja telepublikule ebahuvitavaks. Revanš oli veenev, sest mullu Roland Garrosi veerandfinaalis võitis Anisimova Halepit 6:2, 6:4. Ometi oli mäng algul päris põnev, sest pärast Halepi murret esimeses geimis oli Anisimoval järgmises geimis viis murdepalli, mis jäid realiseerimata. Võiks öelda, et see geim oligi otsustav, sest hiljem Anisimoval enam murdepalli polnud.

“Võtsin mängu enda kätte,”vastas Halep küsimusele, mille poolest oli tänane mäng kõige rohkem erinev 2019. aasta kohtumisest. “Eelmisel aastal olin liiga palju tagajoonest eemal ja löögid jäid lühikeseks. Kui tal on aega lööki ette valmistada, on ta väga-väga ohtlik vastane. Nii et taktikalises mõttes tegin hea töö.” Anisimova teist servi ründas Halep sedavõrd õnnestunult, et ameeriklanna võitis 21st punktist ainult 4 (19%). Halep ise hoidis aga esimese servi protsenti (72) kõrgel ega andnud vastasele võimalusi.

Eesti tennisehuviliste jaoks oli ehk reedel keskne kohtumine hoopis Caroline Garcia (Prantsusmaa) ja Elise Mertensi (Belgia, 16) kohtumine – võitsid ju need mängijad vastavalt Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi. Garcia kaotas rohkem geime, aga võitis mängu 1:6, 6:4, 7:5. Nii teises kui kolmandas setis murdis Garcia esimesena, nii ei olnud Mertensil neis settides kuigi palju võimalusi. Garcia mängis küll otsustavas setis seisul 5:4 maha kolm matšpalli, aga murdis siis uuesti ja võitis viimase geimi oma pallingul.

Tabelist nii palju, et ülemiselt poolelt said 16 parema hulka kolm soosikut (lisaks Halepile kolmandana asetatud ukrainlanna Elina Svitolina ja viiendana asetatud hollandlanna Kiki Bertens), aga ka kolm maailma teise saja tennisisti: Barbora Krejcikova (Tšehhi, WTA 114.), Nadia Podoroska (Argentiina, 131.) ja Martina Trevisan (Itaalia, 159.).

Neist Krejcikova ja Podoroska kohtuvad omavahel, mistõttu üks üllataja saab ka veerandfinaali. Ka reedel nad võitsid nö “omasuguseid” ehk teisi maailma teise saja mängijaid. Sealjuures on Krejcikova viimastel aastatel pigem keskendunud paarismängule, aga Podoroska oli aasta algul edetabelis alles 258. Kuid võib vist ilma spetsiaalse uuringuta julgelt öelda, et Podoroska on 2020. aastal võitnud enim mänge – nimelt koos tänase võduga 37! Ta on võitnud kolm ITF-i turniiri, jõudnud WTA 125K turniiridel poolfinaali ja finaali ning nüüd Pariisis koos kvalifikatsioonimängudega võitnud kuus kohtumist. Ja seda olukorras, kus neli kuud tennist ei mängitud…

Trevisan pidi aga edasipääsuks alistama märksa tugevama vastase. Kolmapäeval 16-aastase Cori Gauffi välja lülitanud itaallanna alistas Maria Sakkari (Kreeka, 20) 1:6, 7:6, 6:3. Kaalukeeleks sai teise seti lõpp. Trevisan andis küll käest 5:2 edu, aga näitas head võitlusvaimu tie-break’is, mille võitis 4:6 kaotusseisult 8:6. Seega oli Sakkaril ka kaks matšpalli.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit ja tulemusi siit.