Viktoria Azarenka kaotus oli päeva üllatuspomm

Üllataja Anna-Karolina Schmiedlova. / Foto: AP/Scanpix

US Openi finalistist Viktoria Azarenkast (Valgevene, 10) räägiti enne Roland Garrosi turniiri kui ühest suuremast favoriidist, aga kolmapäeval kaotas ta turniiri 2. ringis Anna-Karolina Schmiedlovale (Slovakkia, WTA 161.) 2:6, 2:6.

26-aastane Schmiedlova, kes noorteklassi oli väga edukas, jõudis 2015. aastal maailma edetabelis 26. kohale, aga edaspidi on võidelnud nii alavormi kui vigastustega. Ta pääses turniirile tänu vigastuseelsele edetabelikohale. Schmiedlova on mänginud Pariisis hästi, enne alistas ta Venus Williamsi, kuid suuresti tuli slovakitari tänane võit Azarenka ohtrate lihtvigade (38) tõttu. Kui arvutada, siis ühe geimi kohta tegi valgevenelanna 2,4 lihtviga. Schmiedlova, kes võitis kokku 71 punkti, sai seega neist üle poole vastase vigadest.

Azarenka ise ütles, et kaotus on talle õppetund, et kui asjad ei suju, siis ei pea kohe mängu muutma hakkama. “Peaksin olema julgem ja rohkem suruma. Aga ma proovisin erinevaid asju, kuid miski ei toiminud,” sõnas US Openi finalist. Samas näitavad Azarenka tulemused, et ta kõvakattel on ta selgelt tugevam kui saviliival.

Esimesena asetatud Simona Halep (Rumeenia), kes oli enne turniiri veel suurem soosik kui Azarenka, pääses üsna valutult teise ringi, kuid tal tuleb kohtuda heas vormis Amanda Anisimovaga (USA), kes on kaks mängu veenvalt võitnud. Reedel tuleb sellest kohtumisest kindlasti naiste üksikmängu päeva nael. Tegemist on mulluse veerandfinaali kordusega, tookord jäi Halep Anisimovale alla.

Üks pisut väiksemat sorti favoriit Kiki Bertens (Holland, 5) oli kaotuse äärel Sara Errani (Itaalia, WTA 150.) vastu. Errani on küll Roland Garrosi 2012. aasta finalist, aga viimase kolme-nelja aasta jooksul pole tal kirjas ühtki head tulemust ja põhiturniirile pääses ta kvalifikatsiooni kaudu. Mäng, mille Bertens võitis 7:6, 3:6, 9:7, oli tõeline tõrje paraad – kahe peale murdsid Bertens ja Errani 37st geimist 24. Mõlemad võitsid oma pallingul alla 50% punktidest. Otsustavas setis algas vastastikune murdmine seisul 2:2 ja kestis seisuni 7:7. Errani servis kolm korda matši võiduks, aga matšpallini jõudis vaid seisul 6:5, 40:30.

Lõpuks veel tulemus, mis ehk pisut huvitab ka Eesti tennisehuvilisi: Caroline Garcia (Prantsusmaa) alistas Aliaksandra Sasnovitši (Valgevene) 7:6, 6:2. Pööre tuli esimese seti tie-break’is, kus Sasnovitš kaotas seisult 5:2 viis punkti järjest. Nii kohtuvad 3. ringis kaks mängijat, kes lülitasid välja eestlanna: Garcia ja Elise Mertens (Belgia, 16).

Eraldi võiks veel mainida, et naiste üksikmängu tabeli ülemises pooles pääses 3. ringi kuus (!) mängijat väljaspool maailma TOP100: Eugenie Bouchard (Kanada, WTA 168.), Martina Trevisan (Itaalia, 159.), Nadia Podoroska (Argentiina, 131.), Barbora Krejcikova (Tšehhi, 114.), Tsvetana Pironkova (Bulgaaria, 157.) ja juba mainitud Schmiedlova. Neist Trevisan lülitas välja 16-aastase Cori Gauffi (USA) ja Podoroska US Openi veerandfinalisti Julia Putintseva (Kasahstan, 23).