fbpx
Close
PAF.ee

Roger Federer Halles tiitlit ei kaitsnud

Felix Auger-Aliassime lülitas Halles välja Roger Federeri. / Foto: EPA/Scanpix

Halle turniiril viiendana asetatud Roger Federer (Šveits) ei kaitsnud 2019. aasta esikohta, sest kaotas 2. ringis Felix Auger-Aliassime’ile (Kanada) 6:4, 3:6, 2:6.

Halle turniiri kümnekordne võitja oli tegelikult hädas juba esimeses setis, kuid Federeril õnnestus neli murdepalli päästa ja ise ainsa võimaluse realiseerida. Ka teise seti algul tuli Federer oma servil välja 0:40 kaotusseisust, kuid 2:3 peal loovutas ikkagi oma servi ja siis läks maailma 21. reket Auger-Aliassime oma teed. Noor kanadalane, kes saab alles augustis 21-aastaseks, mängis küll liivahooajal ebaõnnestunult, aga ta ongi parem kiire põrkega kattel. Täna lõi Auger-Aliassime 13 ässa ja Federer ainult viis. Esimeselt pallingult võitis kanadalane koguni 87% punktidest, Federer 62%.

Pärast põlvevigastusest tingitud rohkem kui aastapikkust pausi on Federer mänginud nüüd neljal turniiril ja ainult Roland Garrosis läks tal suhteliselt paremini, kui ta võitis kolm mängu. Dohas, Genfis ja nüüd Halles ei ole ta 2. ringist kaugemale jõudnud.

Nüüd jääb tennisesõpradel üle arvata, kas Federer on Wimbledonis reaalne tiitlipretendent. Eks optimistid muidugi usuvad, aga tulemused vaevalt neilegi suuri lootusi sisendavad.

scroll to top