fbpx
Close

Lajal ja Borg kaotasid dramaatilise paarismängu

Leo Borg on tänu isale selline kuulsus, et isegi paarismängupartneri pildile saamine pole oluline – Mark Lajali pool pead siiski paistab. / Foto: PA Wire/Scanpix

Mark Lajali jaoks sai Wimbledoni noorteturniir neljapäeval otsa kaotusega paarismängu teises ringis.

Kohtumine, kus Lajali paariliseks oli viiekordse Wimbledoni tšempioni Björn Borgi poeg Leo, oli nii-öelda kaotajate matš või lohutusmäng, sest kõik selle osalised olid mõni tund varem üksikmängus välja langenud. Seda ka vastased Edas Butvilas (Leedu) ja Alejandro Manzanera Pertusa (Hispaania), kes oli kaotanud eriti valusalt otsustavas setis 6:7.

Neljandana asetatud Borg/Lajal asusid soosikuseisust kiiresti õigustama ja seisul 2:1 teenitud murre viis nad pärast kahe oma pallingu hoidmist ette 5:2. Lisaks jäid Butvilas/Pertusa oma servil 0:40 taha. Kolm settpalli. Nüüd aga hakkas juhtuma. Vastased võitsid 13 punkti järjest! See sisaldas päästetud servigeimi, murret nulliga ja oma pallingu võitu nulliga. Kohe tegid vastased veel ühe murde seisuks 6:5 ja kuigi järgmises geimis pääsesid Borg/Lajal 40:15 ette, ei suutnud nad samaga vastata.

Teises setis algul kõik kordus – taas said Borg/Lajal murdega ette seisul 2:1. Seekord aga seisul 5:2 midagi maha ei mängitud ja sett võideti 6:3. Matši tie-breakis asusid Borg/Lajal 3:2 juhtima ja ees oli kaks oma servi. Aga nad kaotasid järjest viis punkti – 3:7. Õnneks suudeti nüüd kaks murret tagasi teha ja seisul 6:7 oli justkui kõik tasa, sest taas kasutada kaks oma servi. Aga enam ei saanud Borg/Lajal punktigi – kaotus tuli numbritega 5:7, 6:3, 6:10.

Kuna noorteturniiri paarismängu statistika on veidi lünklik, siis kindel saab olla vaid ühes – murdepallide kasutamine ja seda eriti esimeses setis said Borg/Lajalile saatuslikuks: neil õnnestus kasutada 9st murdepallist 2, aga vastastel 3st 2.

Kummalise lohutusena võib mainida, et halvasti on läinud Wimbledoni noorteturniiri paarismängus pea kõigil asetatutel. Seitse asetatud paari kaheksast on juba audis enne veerandfinaali ja üks paar veel mängib 2. ringi.

scroll to top