fbpx
Close

Austraalia jõudis Davis Cupi finaali

Austraalia esireket Alex De Minaur Davis Cupil. / Foto: PA Images

Davise karikavõistluste esimene finalist on Austraalia, kes alistas Malagas peetava finaalturniiri poolfinaalis Horvaatia 2:1.

Tänavusel finaalturniiril on juba palju matše võitnud meeskonnad, kelle edetabelikohad on olnud vastastest kehvemad ja erand polnud ka esimene poolfinaal. Horvaatial oli nii-öelda paberil paremus igas mängus, aga võita suutis vaid Borna Coric (ATP 26.) Thanasi Kokkinakkist (95.) 6:4, 6:3. Kuid esireketite mängus saavutas Alex De Minaur (24.) veenva võidu Marin Cilici (17.) üle 6:2, 6:2.

Otsustavas paarismängus oli Horvaatial välja panna olümpiavõitjad Nikola Mektic ja Mate Pavic, kellel kahe peale kokku on viis esikohta slämmiturniiridelt nii koos kui ka teiste partneritega. Lisaks on mõlemad mehed mingil hetkel olnud paarismängu maailma esireketid, aga praegu Pavic 5. ja Mektic 8. kohal. Austraalia pani välja maailma paarismängu 33. reketi Max Purcelli ja Jordan Thompsoni, kes ei kuulu esisajasse. Aga austraallased võitsid paarismängu 6:7, 7:5, 6:4. Nad ei kaotanud mängu jooksul ühtki servigeimi.

Austraalia on Davis Cupi üks teenekamaid riike. Nad on finaalis mänginud juba 47 korda ja neist 28 korral võitnud. Tõsi, viimane võit tuli Austraaliale aastal 2003 ja nüüd nad siis jõudsid 19-aastase vaheaja järel uuesti finaali. Horvaatia on Davis Cupi kahekordne võitja ja lisaks kaks korda finaali jõudnud, aga nende edu on märksa värskem – viimane võit aastast 2018 ja finaalikoht mullu.

Austraalia finaalivastane selgub laupäeval Kanada ja Itaalia poolfinaalist. Kanada pole kunagi Davis Cupi võitnud, aga jõudis finaali aastal 2019. Itaalial on üks karikavõit (1976) ja viimati oli ta finaalis 1998.

scroll to top