Küll oli kõva võitlus! Anett Kontaveit murdis visa Katerina Siniakova vastupanu

Anett Kontaveit lennutab pärast veerandfinaali võitmist palle publikusse. / Foto: AFP/Scanpix

Kaks tundi ja 39 minutit kestnud mängus alistas Anett Kontaveit (2) Clevelandi turniiri veerandfinaalis maailma 53. reketi Katerina Siniakova (Tšehhi) 6:3, 5:7, 6:2.

Väga pikad geimid, imelised murdepallide päästmised ja eriti just Siniakova poolelt meeletu jooksmine olid selle kohtumise märksõnad. Kui 2. ringi mängus Caroline Garciaga oli Anett pannud esimese servi niivõrd maksma, et võitis sellelt 24st punktist 22, siis tšehhitar suutis Eesti esireketi esimest pallingut märksa paremini tõrjuda. Ta ei olnud alati agressiivne, lõi mõnikord lihtsalt lõikega palli sisse, aga noppis ikkagi punkte, sest mängis kaitses suurepäraselt. Ometi oli Anett vähemalt poolteist setti otsustavatel hetkedel parem. Juba seisuni 3:3 mängis ta kolm pikka servigeimi, kus vastasel oli kokku kolm murdepalli ja võitis need kõik. Siniakoval piisas vaid ühes oma servigeimis veidi halvemini mängida, et Anett avaseti 6:3 võidaks.

Teises setis pääses tšehhitar murdega ette, aga Anett sai selle kohe tagasi ja päästis seisul 1:2 veel neli murdepalli. Kui eestlanna läks 4:3 ette, tundus paistvat juba mängu lõpp, aga Siniakova murdis tagasi ja seisul 5:5 päästis veel oma servil 0:40 seisu. Tšehhitar võitis seti lõpetuseks 9 punkti järjest! Oma osa oli ka selles, et kui poolteist setti oli Anett üsna hästi rünnanud Siniakova eeskätt, millega vastane rohkem eksis, siis väsimuse tekkides ei olnud alati võimalik taktikat läbi viia.

Otsustava seti algul sai Anett murdega ette, aga visa Siniakova viigistas taas. Kuid see polnud kõik – kohe murdis Kontaveit uuesti ja juhtis 3:1. Seisul 4:2 mängiti otsustav geim. Siniakoval oli oma servil neli geimpalli, aga Anett suutis iga kord viigistada ja siis teise murdepalli võita. Ta asus servima seisul 5:2, aga enam pingutama ei pidanud, sest nüüd andis vastane alla, lüües kolm korda võrku ning lisaks tõi Anettile punkti serviäss. Muide, lõpuks olid nii ässad kui ka topeltvead viigis – mõlemal vastavalt 6 ja 5.

Esimese servi protsent kõikus mõlemal mängu jooksul üsna palju, aga lõpuks olid vastased viigis – nii Kontaveit kui ka Siniakova lõid esimest pallingut sisse 60%. Esimeselt servilt võitis Anett 61 ja Siniakova 58% punktidest, teiselt servilt teenisid nad vastavalt 50 ja 45% punktidest. Ka murdepallide realiseerimine oli Anettil parem – temal 14st 6 ja Siniakoval 16st 4. Kuigi tšehhitari võitlusvaimu ees võib mütsi maha võtta, oli Anett seekord veelgi võitluslikum, ehkki kaitsta tuli tal iseenesest vähem ja seepärast jäi mulje vastase erakordsest visadusest.

Pärast rasket mängu ootab Anetti nüüd poolfinaalis Sara Sorribes Tormo (Hispaania, 7), kes on maailma edetabelis 43. kohal. Tegemist on veelgi kõvema kaitsemängijaga, kuid võrreldes Siniakovaga ei tohiks hispaanlanne rünnakul nii ohtlik olla. Kuid ta on viimasel ajal saanud häid võite ning eelmise aasta sügisel sai jagu ka Kontaveidist.