fbpx
Close

US Openi loos oli Eesti naistennisistidele üsna keskmine

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Merko Cupil / Foto: Karl Toomsoo

Aasta neljandal slämmiturniiril US Openil ei olnud Anett Kontaveidi (28) ja Kaia Kanepi loos just kuigi soodne, aga oleks võinud ka hullemini minna.

Kuna Kontaveit on endiselt asetatud, siis kahes esimeses ringis ta teiste asetatud mängijatega kohtuda ei saa. Kui avaringis ei saa US Openi 2011. aasta võitjat Samantha Stosurit (Austraalia) hetkel pidada kuigi ohtlikuks vastaseks, siis teises ringis võib Anett kokku minna Jil Teichmanniga (Šveits), kes eelmise nädalal mängis Cinsinnati Masters 1000 turniiri finaalis.

Stosurit võitis Anett 2018. aasta Dubai turniiri avaringis oma madalseisu (viie turniiri jooksul oli see ainus võit) ajal 1:6, 6:2, 6:4 ja tollal asus austraallanna maailma edetabelis 45. kohal, aga nüüd on langenud 186ndaks ning võitnud tänavu kümnest üksikmängust ainult ühe. Oleks üsna suur ime, kui 37-aastane Stosur kuidagi leiaks oma endise vormi, pealegi on ta viimasel ajal pigem keskendunud paarismängule. Seevastu Teichmann on mitteasetatutest kindlasti üks ebamugavamaid vastaseid ja saab erinevalt Anettist slämmieelsel nädalal puhata pärast edukat turniiri. Kui aga Kontaveit jõuab kolmandasse ringi, seisab tal tõenäoliselt ees Prantsusmaa lahtiste kordusmatš – ka seal kohtus ta samas ringis Iga Swiatekiga (Poola, 7). Swiateki kohta võib küll öelda, et pärast Rooma turniiri võitmist maikuus ta enam hiilgevormis olnud ei ole,

Kanepil oli tõenäosuse järgi 33,3% võimalusi avaringis kokku minna asetatud vastasega. Nii juhtuski, aga samas ei ole tegemist asetatute seas tugevama poole mängijaga – Kaia kohtub Julia Putintsevaga (Kasahstan, 31), kellega ta varem mänginud ei ole. Kuna loos on selline, et pärast asetatud mängija alistamist tuleks teises ringis igal juhul vastu asetatamata mängija, siis oleks Kaial teises ringis edetabeli põhjal nõrgem, aga samas perspektiivikas vastane – 18-aastane kanadalanna Leylah Fernandez (WTA 72.). Fernandez peab selleks alistama kvalifikatsiooniturniiri läbinud tennisisti. Kuid heas vormis Kaia jaoks on mõlemad mängijad alistatavad, küsimus on vaid selles, kas ka kolmanda ringi tõenäoline vastane on alistatav – see on nimelt kolmandana asetatud Naomi Osaka (Jaapan), kes kolmest viimasest US Openist on võitnud kaks. Pärast oma ajutise meediabokoti väljakuulutamist pole küll Osaka parimas vormis olnud, aga tema võimekus on kõigile teada.

Tähtis on ka mainida, et Kanepi ja Kontaveit mängivad erinevates tabelipooltes, seega tuleb üks neist avaringis väljakule esmaspäeval, aga teine teisipäeval. Kuid kumb tabelipool alustab, see peaks selguma alles pühapäeval.

Vaadake US Openi naiste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top