fbpx
Close

Kuidas teenida nädalaga rohkem kui kuue aastaga

Daniel Altmaieri näost ei paistagi üllatust nagu oleks Matteo Berrettini alistamine talle igapäevane tegu. Foto/AP/Scanpix

22-aastane sakslane Daniel Altmaier on tänavuste Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste üks suurimaid üllatajaid, kui maailma 186. reket jõudis Roland Garrosis 1/8 finaali.

Mees mängis üldse esimest korda suure slämmi turniiril ja on koos kvalifikatsioonimängudega võitnud nüüd juba kuus kohtumist. Veelgi enam: Altmaier pole põhiturniiril kaotanud ühtki setti, ehkki vastas on olnud kogenud Feliciano Lopez (Hispaania), maailma 32. reket Jan-Lennard Struff (Saksamaa, 30) ja täna 8. reket Matteo Berrettini (Itaalia, 7), kelle Altmaier alistas 6:2, 7:6, 6:4.

Altmaier alustas mängimist profiturniiridel aastal 2014 ja kerkis 2017. aasta algul 210. kohale, kui oli võitnud viis ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri. Viimasel ajal on ta proovinud vaheldumisi nii ITF-i turniiridel kui ka Challengeridel, ent osaliselt ka vahepealse vigastuse tõttu ületas ta oma varasema parima rankingu alles tänavu septembris, kui ta järjest jõudis kahel Challengeril poolfinaali ja kerkis 183ndaks. Pole siis ime, et enne Roland Garrosi turniiri oli Altmeier kuue profiaastaga teeninud ainult 173 639 dollarit. Ainult võib isegi kirjutada jutumärkideta, sest läänemaailmas pole aastane teenistus 29 000 dollarit suur raha.

Kuid Prantsusmaa lahtistel on Altmaier juba teeninud 223 768 dollarit ehk 50 000 rohkem kui senises karjääris kokku! Selline nädalateenistus on juba kõlbulik ka heale (aga mitte päris tipp) jalgpalliprofile.

1/8 finaalis kohtub Altmaier hispaanlase Pablo Carreno Bustaga (20), kes alistas kaasmaalase Roberto Bautista Aguti (9) neljas setis. Kui US Openil sai Carreno Busta 1/8 finaalist edasi tänu Novak Djokovici diskvalifitseerimisele kohtuniku palliga löömise eest, siis nüüd on hispaanlasel ees “kingitusena” Altmaier. Aga seda tuleb juba kirjutada jutumärkides, sest mine tea, kas ikka on kingitus?

Teistest meeste üksikmängu 3. ringi laupäevastest mängudest kirjutame kokkuvõtvas loos.

scroll to top
Inline
Inline