Kolmandas setis kõik olulised punktid kaotanud Kaia Kanepi jal noorele ameeriklannale alla

Kaia Kanepi. / Foto: AP/Scanpix

Kaia Kanepil ei õnnestunud Pariirs WTA 125K turniiril Trophee Lagardere finaali jõuda, kui ta pärast ootamatult ühepoolselt kulgenud otsustavat setti kaotas 21-aastasele ameeriklannale, kunagisele juunioride maailma esireketile Claire Liule (WTA 118.) 4:6, 6:2, 0:6.

Tegelikult on otsustava seti 0:6 pisut petlik, vaid esimnese ja viimase geimi võitis Liu nulliga. Teises ja neljandas geimis oli Liul kokku viis, kolmandas ja viiendas geimis Kanepil kokku neli murdepalli, aga oma võimalused realiseeris ainult ameeriklanna. Ehk teisisõnu: kõigi nelja geimi otsustavad punktid langesid vastase kasuks.

Mis juhtus enne? Esimest setti asus Kaia kohe murdega juhtima, aga Liu viigistas seisuks 3:3. Seejärel jäid Kaial nii seisul 3:3 kui ka 4:4 kasutamata mõlemas geimis kaks murdepalli, aga seisul 4:5 ta loovutas kohe esimese murdepalli pealt oma servi. Teises setis Kaial probleeme ei olnud. Ta asus kahe murdega juhtima 4:1, andis siis ühe tagasi, aga tegi ka selles setis kolmanda murde ja nii võitis üsna kindlalt. Paraku ei kandunud see hoog edasi otsustavasse setti…

Nagu eelnevast jutust võisite aru saada, oligi murdepallide realiseerimine üks mängu võti. Kaia realiseeris neid 15st 4 ja Liu 10st 6. Kaia servi puhul oli ainult nii palju aru saada, et teises setis oli ta esimese pallingu protsent tavapärasest kõrgem (76) ja see kindlasti aitas. Esimeses ja kolmandas setis oli tal õnnestumisprotsent vastavalt 57 ja 56. Topletvigu tegi Kaia 7, aga need jagunesid settide vahel võrdselt (3, 2 ja 2). Liu esimese servi protsent oli aga terve mängu hea ja keskmiselt 76%. Kuigi esimeselt servilt võidetud punktid olid üsna võrdsed (Liu 65 ja Kanepi 63%), tõusiski esile fakt, et Liu sai lihtsalt esimest servi rohkem lüüa ja selle tõttu ka kokku 14 punkti rohkem noppida.