fbpx
Close

Mark Lajal jõudis esmakordselt ITF-i turniiri finaali

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Mark Lajalist sai mai algul Eesti meeste esireket, kuid ta ei ole jäänud loorberitele puhkama, vaid jätkeb edetabelis ülespoole rühkimist. Palju aitab sellele kaasa täna Heraklioni M15 turniiril finaali jõudmine.

Lajal alistas poolfinaalis 6:2, 7:6 Colin Markesi (USA), kes asub ATP edetabelis 903. kohal, Lajalist 31 pügalat tagapool. Eestlase ülekaal oli selge teise seti seisuni 4:1, aga siis õnnestus ameeriklasel tagasi murda ja viigistada 4:4. Neli järgmist geimi kuulusid kindlalt servijale ja nii otsustas tie-break, kus Lajal juhtis 3:1, aga vastane viigistas 3:3. Seejärel võitis Lajal neli punkti järjest, mis tähendaski esmakordset pääsu esmakordselt ITF-i turniiri finaali.

Lajal võitis ässad 5:3 ja oli parem ka esimese servi õnnestumisprotsendi poolest – 66 vs 55%. Esimeselt pallingult võitis Lajal 69 ja vastane 61% punktidest.

Finaalis kohtub Eesti esireket kolmandana asetatud Dominik Palaniga (Tšehhi), kes on ATP edetabelis 687. kohal. 21-aastane Palan on varem võitnus ühe M15 turniiri 2021. aastal Dohas. Enne saabumist mõõdukalt sooja Heraklioni mängid Palan kolm turniiri palavas (+35) Chiang Rais ja kaotas kõigil juhtudel avaringis ülipikas heitluses – kaks korda otsustavas setis 6:7 ja korra otsustavas setis 5:7.

scroll to top