Kaia Kanepi pidi Prantsusmaal tunnistama vastase paremust

Kaia Kanepi Hamburgis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi naasis kaheksanädalase pausi järel võistluskarussellile WTA 125K (Challenger) turniiril Angers’is, aga kaotas avaringis maailma 187. reketile Chloe Paquet’le (Prantsusmaa) 4:6, 2:6.

Esimeses setis jäi Kaia 1:5 taha, aga suutis siis murde tagasi saada seisuks 5:4. Vastasel oli ka oma servil settpall seisul 5:2, 40:30. Paraku teist murret enam ei tulnud ja 29-aastane prantslanna võitis seti.

Teises setis kaotas Kaia servi kohe esimeses geimis. Ta oli veel korra vastase pallingul 30:0 ees, aga murdepalli selles setis ei teeninudki. Vastane sai aga ühe murde veel ja võitis teise seti veel kindlamalt.

Enne mängu oli Kaia kihlveokontorite soosik, talle sai panuseid teha koefitsiendiga 1,35-1,4 ehk ta oli umbes 70-protsendiline favoriit. Paraku oli Paquet esimesel servil peaaegu vääramatu. Ta lõi 6 ässa ja võitis 36st punktist 32 (89%). Teiselt servilt teenis prantslanna 17st punktist ainult 5, aga nagu arvudest näha, sai ta esimese serviga palli mängu panna märksa rohkem. Kaia realiseeris oma ainsa murdepalli, aga vastane 7st 4.

Nüüd on kindel, et kui Kaia ikkagi osaleb Australian Openil, peab ta alustama kvalifikatsioonist. Põhiturniirile vabapääsme (wild card) saamine ei ole kuigi tõenäoline, ehkki Kaia oli Melbourne’is 2022. aastal veerandfinalist.