fbpx
Close

Kaia Kanepi kaotas dramaatilise mängu

Kaia Kanepi augusti algul Praha turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi kaotas Roueni (Prantsusmaa) WTA 125K turniiril ehk naiste Challengeril esimeses ringis Dalma Galfile (Ungari) 7:6, 1:6, 4:6.

Veel natuke aega tagasi olnuks selline tulemus halb üllatus, aga praeguseks on Galfi maailma edetabelis 149. ja Kanepi 167. kohal. Asetatud ei olnud sellel turniiril kumbki.

Esimeses setis nähti palju murdeid. Alates seisult 2:1 läks Kaia kolm korda murdega ette ja Galfi kolm korda murdis vastu. Kui Kaia juhtis 5:4, suutis ungarlanna servi hoida. Omakorda oli Galfil kolm settpalli seisul 6:5, aga nüüd pääses Kaia, kes tie-break’is jäi 0:3 taha, aga pääses esmakordselt ette seisuks 6:5. Kolmanda settpalli seisul 8:7 Kanepi realiseeris.

Kui teine sett läks kindlalt ungarlannale, oli otsustav sett taas põnev. Tõsi, otsustas Galfi ainus murre seisul 1:1, aga lõpp oli veel dramaatiline. Seisul 5:3 ei realiseerinud Galfi kaht matšpalli, Kaia omakorda seisul 4:5 ei saanud vastase servil kätte 40:0 eduga alanud geimi ja pidi tunnistama kaotust.

Galfi võidu üks põhjus oli kindlasti serv. Esimeses setis ta kaotas kolm pallingugeimi, aga alates teisest setist enam mitte ühtki. Ungarlanna lõi 11 ässa (Kanepi 4) ja esimest servi 74 protsendiga (Kanepil 59%). Samas võitis Kaia esimesel servil protsentuaalselt rohkem punkte (74 vs 72), aga arvu poolest võitis rohkem punkte Galfi (57:42), sest ta ju lõi esimest servi rohkem sisse. Punktide üldarv oli ungarlanna kasuks 112:91 ja murdepalle realiseeris ta 11st 6 (Kanepi 9st 3).

scroll to top