fbpx
Close

Iga Swiatek või Ons Jabeur? Kelle võiduseeria jätkub?

Ons Jabeur. / Foto: AP/Scanpix

Maailma esireket Iga Swiatek (Poola) on 2022. aastal võitnud kõik WTA Masters 1000 turniirid, kus ta on osalenud. See teeb kuni homse Rooma turniiri finaalini 21 mänguvõitu järjest.

Kuid tegelikult on Swiateki võiduseeria isegi 25 mängu pikkune, sest Miami ja Rooma turniiri vahel „väisas“ ta Stuttgardi turniiri, kus ta sai neli võitu ja veel ühe tänavuse tiitli. Nii et kas loed järjestikuseid mänge või ainult WTA 1000 turniire, igal juhul on Swiatek tegemas imelist seeriat.

Tuneeslanna Ons Jabeur (9) võttis tiitli sellel WTA 1000 turniiril, kus Swiatek ei osalenud. See oli eelmisel nädalal Madridis. Nii on ka temal oma võiduseeria – Madridis ja Roomas 11 võitu järjest. Kuna mõlemad on Mastersid, siis on ka tippturniiride võiduseeria Jabeuril 11 mängu pikkune.

Tänastes poolfinaalides said aga homsed rivaalid võidu erinevalt. Swiatek lausa purustas Arina Sabalenka (3) 6:2, 6:1, aga Jabeur pidi isegi päästma ühe matšpalli, et alistada Darja Kasatkina 6:4, 1:6, 7:5.

Siiski ei olnud vähemalt teises setis Swiateki ülekaal nii suur nagu tulemusest paistab. Koguni viies geimis oli vähemalt korra seis 40:40 ja ka Sabalenkal oli Swiateki servil kolm murdepalli. Kuid eks see näiline põnevus on Sabalenkale väike lohutus, vaevalt ta sellist hävingut oskas karta, ehkki Swiatek on näidanud siinsamas Roomas ka hullemat: eelmisel aastal alistas ta Karolina Pliškova (Tšehhi) finaalis 6:0, 6:0!

Jabeur, kes on 11 mängu pidanud 15 päeva jooksul, tundus Kasatkina vastu pisut tülpinuna. Teises setis ta ei viitsinud vastupanu osutada, aga otsustavas setis eduseisul 4:2, 30:0 tahtis vist liiga kiiresti mängu lõpetada ja hakkas jämedalt eksima. Kasatkinaga on ka liivaväljakul väga keeruline mängida, venelannat võib nimetada „kvaliteetse tagasiajamise“ suurmeistriks. Jah, ta on 75% ajast kaitses, aga oskab sealt lüüa tagasi nii, et ründajal tuleb ahastus peale. Nüüd tunduski, et Jabeur annab alla, kui ta jäi seisul 4:5 vastase servil taha. Aga tuneeslannal vedas, et ta Kasatkina matšpallil lõi napilt joonele. Ning sellest ärkas Jabeur uuesti ellu ja viis mängu võiduka lõpuni, ehkki punktid olid täpselt viigis 95:95.

Swiatek on finaalis kindlasti favoriit. Ehkki tema võiduseeria on pikem, on maailma esireket maikuus mänginud vähem, sest Madridis ta ei osalenud. Ka Roomas on Swiatek pidanud ühe mängu vähem, sest ta oli avaringis vaba, Jabeur mitte. Mängitud settides on vahe suuremgi – 12:8 – ja lisaks sai tuneeslanna täna õhtule ca kuus tundi hiljem kui Swiatek.

scroll to top