fbpx
Close

Kolm endist slämmiturniiri võitjat mängib naiste üksikmängu poolfinaalis

Rod Laver Arena. /Foto: AP/Scanpix

Naiste üksikmängus jõudsid poolfinaali kolm mängijat, kes on varem võitnud slämmiturniiri. See sai selgeks pärast Garbine Muguruza (Hispaania) 7:5, 6:3 võitu Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 30) üle.

Ülejäänud kaks endist slämmivõitjat on Ashleigh Barty (Austraalia, 1) ja Simona Halep (Rumeenia), kes täna teatavasti Anett Kontaveidi alistas. Nii on Sofia Keninil (USA, 14) ainsana võimalus kerkida uueks slämmivõitjaks.

Pavljutšenkova oli Muguruza vastu esimeses setis kaks korda murdega ees, aga mõlemal juhul võttis hispaanlanna selle tagasi kohe järgmises geimis. Veel läks Pavljutšenkova murdega ette ka teise seti avageimis, aga taas Muguruza viigistas. Kolm sarnast juhtu oli venelannale liiast ja enam ta ennast koguda ei suutnud.

Muguruza lõi 6 ässa ja tegi 4 topeltviga, Pavljutšenkova vastavalt 4 ja 8. Samas oli venelanna esimese servi õnnestumisprotsent kõrgem, temal 67 ja Muguruzal 56%. Et aga hispaanlanna võitis esimeselt pallingult 75 ja Pavljutšenkova 64% punktidest, kaldus paremus Muguruzale. Eriti masendav on aga Pavljutšenkova teiselt servilt teenitud punktid – 21st 3 ehk 14%! Eks neist numbritest on ka selge, miks venelanna kaotas mängu jooksul kümnest oma servigeimist viis.

Ka ei lasknud Muguruza Pavljutšenkoval nii valitseda nagu venelanna tegi seda mängus Angelique Kerberiga (Saksamaa, 17), kelle vastu ta sooritas 71 äralööki. Täna oli Muguruza äralöökidega ees 21:18 ja tegi lihtvigu vähem – vastavalt 21 ja 26.

scroll to top