fbpx
Close

Harri Neppi: Anett Kontaveit mängis väga korraliku turniiri, aga Simona Halepi tasemeni ei küündinud

Anett Kontaveit pärast Belinda Bencici alistamist. / Foto: AP/Scanpix

Treenerist ekspert Harri Neppi arvas, et Anett Kontaveit esines Australian Openil paremini, kui ta oskas arvata. Eelkõige põhjusel, et polnud teada, kuidas ta haigusest taastuda on suutnud.

“Kogu turniiri jooksul mängis Anett ühe kehva seti, mis oli teises ringis Sara Sorribes Tormo vastu,” ütles Neppi. “Kui mäng Iga Swiatekiga tundus vigaderohke, siis tegelikult ütleksin, et Anett mängis seal täiesti korralikult. Vastane on väga tugev ja jõuab peatselt üsna kõrgele. Poolatari häiris seekord reielihase vigastus ja Anett suutis seda kasutada.”

Neppi leidis, et otseselt pole tal midagi Anettile ette heita ka tänases mängus Simona Halepi vastu. “Anett mängis ju enda kohta head tennist, aga ikka ei olnud midagi teha,” märkis Neppi. “Sest võrreldes vastasega ta jookseb aeglasemalt, ei paiguta palli nii täpselt ja serv on ka natuke kehvem. Paljud Eesti tennisesõbrad ootavad Anettilt maailmaimet, aga selleks polnud täna küll võimalust. Pealegi on Halep suurepärases vormis, olen näinud teda mängimas märksa kehvemini kui täna. Ta võttis tagasi oma endise treeneri Darren Cahilli ja nüüd mängib väga kompaktselt.”

Nii võttis Neppi kokku, et 1:6, 1:6 kaotusele vaatamata oli Anetti turniir positiivne ja oma taseme mängis kuhjaga välja.

scroll to top