fbpx
Close

Kindla võidu teeninud Kaia Kanepi kohtub nüüd neljapäeval maailma esikümne mängijaga

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepil ei tekkinud kuigivõrd probleeme Moskva turniiri avaringis maailma 98. reketi Timea Babosi (Ungari) alistamisel 6:1, 6:3.

Esimeses setis loovutas Kanepi oma neljas servigeimis vaid kaks punkti ja vastase pallingul pääses kergelt domineerima, kui Babosil esimene serv ei õnnestunud. Kanepi valitses tagajoonemängu, tal ei olnudki muud vaja, kui pallivahetust kontrollida, sest Babos eksis sageli üsna kiiresti.

Teises setis jätkus mäng sarnaselt, aga kui Babos jäi oma pallingul pärast kaht topeltviga taha 1:6, 1:5, 30:40, siis järsku matšpallil ta ärkas ja hakkas natuke paremini tegutsema. Pealegi ei õnnestunud Kaial seisul 5:2 kuidagi esimene serv ja ta kaotas esimest korda oma pallingugeimi. Aga murrangut sellest ei tulnud – vastuseks võttis Kanepi Babose pallingu ja sellega oligi tund ja 13 minutit kestnud mäng läbi.

Kanepi lõi 5 ässa ja tegi 2 topeltviga, esimene serv õnnestus ehk veidi keskpäraselt (48%), aga ta võitis sellelt koguni 90% punktidest. Nagu varem juba öeldud, et olnud Babosi esimese servi näitajad kuigi halvad, aga teiselt servilt võitis ta ainult 27% punktidest (Kanepi 59%).

Nüüd on Kaial teises ringis vaja katki hammustada raske pähkel – maailma kaheksas reket Kiki Bertens (Holland). Tänavusel hooajal on Kanepi vaid korra kohtunud maailma esikümne mängijaga – kui ta Australian Openi avaringis kaotas tollasele esireketile Simona Halepile (Rumeenia). Wimbledonis kaotas Kaia Belinda Bencicile (Šveits), kes praegu on esikümnes, aga tollal sinna ei kuulunud.

Kanepi ja Bertensi mängu homses ajakavas pole, järelikult kohtuvad nad neljapäeval.

scroll to top
Inline
Inline