fbpx
Close

Kolm settpalli päästnud Daniil Glinka murdis Tšehhis põhiturniirile

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

ITF-i 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Olomoucis (Tšehhi) pääses kvalifikatsioonis esimesena asetatud Daniil Glinka põhiturniirile.

Tänases valikvõistluse otsustavas ringis oli Glinkal päris raske heitlus Antonin Bolardtiga (Tšehhi), kuid tie-break’ides vastase üle mänginud Eesti tennisist jäi peale 7:6, 7:6.

Esimeses setis ei olnud kummalgi mehel isegi ühtki murdepalli, kuid tie-break’is läks Glinka oma teed seisult 3:3, kui ta võitis neli punkti järjest, neist kaks tõrjel. Teises setis Bolardt lõpuks esimesena murdis servi ja juhtis 5:2. Sellel seisul oli Glinka oma pallingul taga ja vastane omas kolme murdepalli. Glinka aga päästis need ja võitis siis järgmisest 13st punktist 12, mille sees oli ka servimurre. Mäng tasakaalustus uuesti (5:5) ja tie-break’is tegi Glinka olulise minimurde seisuks 5:3. Sellest piisaski, sest pärast tšehhi üht punkti kasutas Glinka mõlemad servid ära ja võitis tie-break’i 7:4.

Glinka lõi 12 ässa ja tegi 2 topeltviga, esimene serv õnnestus 57% ja ta võitis 74% esimese pallingu punktidest. Vastasel oli ainult esimese servi õnnestumisprotsent (60) parem, aga muud numbrid kehvemad. Murdepalle realiseeris Glinka 5st 1 ja Bolardt 4st 1.

Olomoucis pääses otse põhiturniirile Eesti teine reket Vladimir Ivanov, kellel aga ei vedanud loosiga, sest ta kohtub avaringis esimesena asetatud Vit Koprivaga (Tšehhi, ATP 333.). Samas on esireketiga kohtumine toonud tänavu oktoobris juba eestlastele edu, sest nii Glinka kui ka Katriin Saar said ühel turniiril esimesena asetatud mängijast jagu. Glinkat ei ole veel tabelisse loositud, sest kvalifikatsiooniturniirilt edasipääsejad on alles selgumas. Olomoucis mängitakse vaipkattel ja siseväljakutel, ehkki hetkel on seal 20 kraadi sooja.

Veel kaks Eesti meestennisisti osalevad sel nädalal ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril. Kenneth Raisma mängib Dohas ja kohtub avaringis viiendana asetatud hollandlase Mick Veldheeriga (ATP 567.) ning Kristjan Tamm Sharm el Sheikhis ja kohtub avaringis ameeriklase Kalman L. Boydiga, kes on ATP edetabelis Tammest tagapool (vastavalt 899. ja 1013.). Täna õhtul alustavad Raisma ja Tamm paarismängu turniiril, kuid üksikmäng algab mõlema jaoks homme. Teatame paarismängude tulemused eraldi uudises.

Dohas ja Sharm el Sheikhis mängitakse mõistagi väljas ja kõvakattel.

scroll to top