fbpx
Close

Kaia Kanepi võitles, aga jäi hästi mänginud Viktoria Azarenkale alla

Kaia Kanepi tõrjel mängus Viktoria Azarenkaga. / Foto: AFP/Scanpix

Endine maailma esireket ja kahekordne suure slämmi turniiride võitja Viktoria Azarenka näitas kohati oma parimate päevade mängu, kui alistas Cincinnati turniiri avaringis Kaia Kanepi 6:3, 4:6, 6:3.

Kaia tuli teises setis raskest seisust välja, ta oli 1:3 taga, kuid suutis kuidagi vastase hoogu pidurdada ja mingil määral halvenes teise seti keskel ka Azarenka palling. Tuli meelde 2009. aasta kohtumine Tallinnas FedCupil, kus Kaia oli 2:6, 1:3 taga ja võitis Azarenkat. Ka nüüd suutis ta teise seti võita, aga erinevalt tollest mälestusväärsest kohtumisest jäi otsustavas setis ikkagi alla.

Esimene sett algas kohe vastastikuse servimurdega, kuid aja jooksul sai Azarenka paremini mängu käima. Valgevenelanna on tuntud kui üsna instinktiivne tennisist, kes eriti mõtlema ei pea, vaid teatud löögid on tal lihtsalt “käe sees”. Väga hea oli Azarenka tõrjel ja ka tempomängus tõusult löömisel. Kaia vajab ehk suurepäraseks ründelöögiks mõni sekundikümnendik rohkem aega ja kui Azarenka seda aega ei anna, läheb raskeks. Nii kaotas Kaia esimeses setis kolm oma pallingugeimi, ehkki lõi 5 ässa ja esimese servi protsent oli 60 (Azarenkal vaid 45%).

Ometi suutis Kaia teises setis tuua pöörde, millele natuke aitas kaasa Azarenka ebaõnnestunud servimäng. Kuid ka pallivahetustes hakkas Kaia domineerima ja mingil määral tegi vastase relvituks, aga paraku ajutiselt. Otsustavas setis jätkas Kaia küll survet Azarenka servile, aga ta ei saanud paraku oma pallinguga hakkama. Kui esimeses setis tulid Azarenka murded enda hiilgavast tõrjemängust, siis otsustavas setis oli Kaia esimese servi õnnestumisprotsent 50 ja ta andis ise liiga palju ära. Seisuni 2:2 mõlemad murdsid, siis hoidis Azarenka servi ja järgmine murre otsustas.

Azarenka võitis lõpuks äralöögid 33:28 ja lihtvigu tegid mõlemad 27. Seega jäi plussi ka Kaia. Ilmselt oleks tema tänasest mängust paljude TOP30 vastaste vastu aidanud, aga Azarenka oli liiga heas hoos. Parim võimalus läks ilmselt kaduma otsustavas setis seisul 2:1, kui Kaia oli oma pallingul ees. Mängu lõpuks oli esimese servi õnnestumisprotsent Kaial 55 ja Azarenkal 49, aga punkte võideti esimeselt pallingult üsna erinevalt – Kaia 57 ja Azarenka 70%.

“Ta on kõigile väga ohtlik vastane, kelle vastu peab andma endast parima,” ütles Azarenka väljaku intervjuus. “Mu tänane mäng kõikus natuke üles-alla, aga õnneks otsustavas setis olin tasemel.”

Samamoodi öötundidel selgus ka Anett Kontaveidi (2) 2. ringi vastane, kelleks on maailma 71. reket Tereza Martincova (Tšehhi). Juba on teada, et see mäng peetakse teisipäeval 4. väljaku kolmanda kohtumisena, mis ei alga enne kella 20.30 Eesti aja järgi. Aga arvestades, kui kaua kestsid matšid esmaspäeval (Grandstandil, kus kohtusid Kaia ja Azarenka, kulus esimeseks kolmeks mänguks koos vaheaegadega ligi 9 tundi!), pole välistatud, et Anett saab platsile alles kella 23 paiku. Täpsemalt kirjutame mängust eelloos.

scroll to top