fbpx
Close

Kaia Kanepi sai Istanbuli pehmel väljakul ründemängu käima ja alustas võidukalt

Kaia Kanepi Melbourne’is. / Foto: EPA/Scanpix

Pehme väljak ei võimaldanud ehk Kaia Kanepil näidata Istanbuli turniiri avaringis oma parimat mängu, kuid ta teenis siiski turvalise 6:4, 6:4 võidu Zarina Dijase (Kasahstan) üle.

Kohtumise algus oligi üsna iseloomulik niiskele väljakule, sest kumbki mängija ei suutnud oma servigeimides midagi teha. Seisuks 2:2 oli Kaia võitnud pallingul kaks ja Dijas mitte ühtki punkti! Vihma oli Istanbulis palju sadanud kuni esmaspäevani, aga ilm hommikupoolikul päikesele vaatamata jahe (+13). Kui Dijas mängis siiski tavalises tenniseriietuses, siis Kaia alustas pika käistega särgis ja retuusides, kuid seitsmenda geimi järel jätkas siiski lühikeses särgis. Järk-järgult harjus Kanepi ka väljakuga ja hakkas oma tavapäraseid ründelööke realiseerima. Seisul 3:3, 40:40 võttis Kaia ka talle harvanähtavalt kaks tähtsat punkti tänu kiirele jooksmisele ja heale kaitsele ning jäi lõpuks ühe murdega peale (vastavalt 4 ja 3).

Teises setis oli mäng juba rohkem päris tennise moodi, sest nüüd hakati servigeime hoidma. Kaial ei olnud sisuliselt võimalustki setti kaotada, sest vastasel polnud enam ühtki murdepalli. Eestlanna sai kogu aeg servilt initsiatiivi ja kuigi jäi aeg-ajalt tõrjega hätta, suutis siiski teha seti ainsa murde seisul 3:3, kui Dijas juhtis oma servil 40:15. Kasahhitar pidi Kaia survemänguga toime tulemiseks riskima, lõi kolm korda napilt auti ja nii tuligi otsustav murre. Seisul 5:3 oli Kaial esimene matšpall vastase servil, aga selle kasutamata jätmisega “rikkus” ta ka sajaprotsendilise murdepallide realiseerimise – nüüd jäi 6st 5, aga Dijasel 3st 3. Kuid viimane geim oma servil oli täielik Kaia jõudemonstratsioon (tõsi, ühe punkti aitas saada võrgulint).

Kaia lõi lõpuks 2 ässa ja tegi 2 topeltviga, aga Dijas vastavalt 0 ja 4 (kõik esimeses setis). Tänu teisele setile paranes ka Kanepi esimese servi õnnestumisprotsent, mis lõpuks jäi 55, aga oli esimeses setis 48. Dijas lõi stabiilsemalt (70%), aga tema serv ei olnud kaugeltki nii mõjus. Sellest annab eelkõige tunnistust, et esimeselt pallingult teenis Kaia 64 ja Dijas 50% punktidest.

Teises ringis tuleb Kaial juba homme kohtuda kolmandana asetatud Veronika Kudermetovaga (Venemaa), kes äsja just liivaväljakul Charlestonis oma esimese WTA turniiri võitis. Kuid ilmselt oli Ameerikas natuke teistsugusem põrge kui Istanbulis. Samas on Kudermetova olnud Kaiale sobiv vastane, eestlanna juhib omavahelistes mängudes 2:0 ja on saanud võidud 2019. aastal liivaväljakutel. Kuid tänavu on Kudermetova olnud kindlasti parem mängija kui kaks aastat tagasi. Õhtul kirjutame sellele mängule pikema eelloo.

scroll to top