fbpx
Close

Oliver Ojakäär: vorm on tõusuteel, homme tuleb kõva lahing

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL/Igor Pissarev

Adažis jätkuval ITFi juunioride 4. kategooria turniir oli teisipäeval eestlaste jaoks üldiselt edukas. Kolmapäevastes üksikmängu veerandfinaalides saab pöialt hoida kolmele noorele tennisemängijale.

Tütarlaste seas sai väärtusliku võidu Andrea Roots, kes alistas turniiritabeli esimese asetuse, Uus-Kaledoonia lipu all võistleva Carolann Delaunay äärmiselt pingelises kohtumises 6:7 (4), 7:5, 6:4. Anet Angelika Koskelil (3. asetus) pidas samuti tasavägise lahingu, kuid kolme setti mäng ei läinud. Eestlanna võitis Leedu piiga Anastasija Adeikyte 6:4, 7:6 (6). 

Kolmapäeval kohtub Roots kaheksa parema hulgas poolatari Ada Piestrzynskaga (5. asetus) ning Koskel hollandlanna Isis LouiseVan den Broekiga.

Noormeeste seas alistas Oliver Ojakäär lätlase David Spaksi 6:3, 6:2.

„Tundsin täna end väljakul paremini kui eile. Väljakuga harjumine võttis aega. Ka täna oli korraks üks ärev hetk, kuid üldiselt jäin esitusega rahule. Olin agressiivne ning lätlane eriti mängu sisse ei saanud,“ sõnas Ojakäär.

Veerandfinaalis kohtub Ojakäär tugeva poolakaga, endast aasta vanema Gabriel Matuszewskiga. Teisena asetatud Poola noormees jalutas teisipäeval üle soomlasest Otto Leikolast 6:0, 6:0.

Matuszewski on kindlasti vähe tõsisem vastane, kui Spaks täna. Nägin ta mängu, poolakas on päris hea poiss,“ ütles Ojakäär.

Paarismängus jäi eestlane koos Singapuri esindava austraallase Matthew Johnstone`iga all Läti/Ukraina paarile Gustavs Dambinš/Andrii Zimnoh 7:6 (4), 3:6, 5:10.

„See oli raske mäng. Johnstone on umbes meeter kuuskümmend pikk sell, kes muidu mängib hästi, aga rallides jääb ikka jõu poolest alla. Vastased mängisidki tema peale, päris keeruline matš oli,“ rääkis Ojakäär, kes Lätist veel niipea ära ei tule, sest järgmisel nädalal mängib ta ka Jurmala turniiril. Seejärel sõidab veebruaris 16-aastaseks saanud noormees võistlustele Šveitsi.

Noormeeste paarismängus lunastas koha poolfinaali aga Alex-Andre Ojassalu, kes koos Soomet esindava Indrek Soomega oli parem Soome/ Ukraina duost Leikola/Oleksandr Ponomar 6:4, 6:3. Poolfinaalis kohtuvad eestlased Dambinš/Zimnohiga.

Tütarlaste paarismängus ja Eesti/Leedu paar Andrea Roots/Smilte Bakyte dramaatilse heitluse järel alla Läti/Valgevene paarile Elizabete Klavinska/Stsefanija Šabanava 1:6, 7:6 (5), 7:10. Küll aga jätkab ainsa eestlasena kaotuseta Koskel, kes koos Vene piiga Darija Monahhovaga alistas sugui mitte vähem dramaatilises mängus Poola paari Olivia Bergler/Anastasia Bozova 6:4, 1:6, 10:8.

scroll to top