Murdepallide halb realiseerimine sai Kristjan Tammele saatuslikuks

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kristjan Tamm kaotas kolmapäeval Šibeniki ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril viiendana asetatud prantslasele Kyrian Jacquet’le 6:3, 1:6, 4:6, kuid Eesti meeste esireket võib kiruda võimaluste kasutamata jätmist.

Murdepallide realiseerimine Jacquet’l 3st 3 ja Tammel 12st 1 – neis numbrites peitub eestlase kaotuse üks põhjuseid. Esimeses setis seisul 2:1 kasutas Tamm ainsal korral murdepalli ja tagas sellega ka setivõidu, aga otsustav sett oli täielik draama. Kõigepealt oli Tammel seisul 2:1 kasutada kaks murdepalli, aga pärast geimi kaotamist loovutas hoopis Kristjan oma servi ja jäi kaotusseisu. Edasi oli Tammel võimalus viigistada mäng kuuendas (kolm murdepalli) ja lõpuks kümnendas geimis (jälle kolm murdepalli), aga see geim jäi viimaseks ja tõi vastasele võidu.

Juba teisipäeval langes Tamm välja paarismängus, kus nad olid bosnialase Aldin Setkiciga esimesena asetatud, kuid kaotasid 6:7, 6:7 Borna Devaldile ja 16-aastasele Mili Poljicakile (Horvaatia).