fbpx
Close

Kaia Kanepi pääses Australian Openi põhiturniirile!

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Täpselt nii nagu Margus Uba nädal aega tagasi ennustas, et Australian Openi põhiturniirist loobujaid tuleb kuu jooksul juurde, nii ka läks – neljapäeva lõunal tuli teade, et 2016. aasta olümpiavõitja Monica Puig (Puerto Rico) Melbourne’is ei mängi.

Nüüd on see teade ametlikult üleval ka Australian Openi Wikipedia küljel, kus seisab tekst, et Puigi asendab Kaia Kanepi, kes seni oli esimesena joone all. Meeste poolel on seni üks loobuja, naiste seas tänasest alates kaks. Kuna otse pääses turniirile edetabeli põhjal 99 mängijat, siis 9. detsembri seisuga 101. kohal (praegu 100.) olnud Kanepi teeniski pääsme. Nii oli Kaial ikkagi vajalik 10 punkti teenimine Milovice ITF-i turniirilt, sest enne seda võistlust asus ta 105. kohal, millest kindlasti ei oleks piisanud.

Ilmselt ei osale Australian Openil rohkem kui kaks Eesti tennisisti ehk siis Kanepi kõrval ka Anett Kontaveit (WTA 26.). Meeste seas pole praegu ühtki eestlast, kes pääseks isegi kvalifikatsiooni ja samuti ei ole maailma juunioride edetabelis Eesti mängijad piisavalt kõrgel.

scroll to top