fbpx
Close

Silver Karjus ootab Lesja Tsurenkot juhendades põnevat tenniseaastat

– Silver Karjus / Foto: Siim Semiskar

Kunagi Kaia Kanepit juhendanud Silver Karjus naasis algavaks talveks WTA tuurile, kui hakkab maailma edetabelis 72. kohal asuva ukrainlanna Lesja Tsurenko treeneriks.

Karjus ei avaldanud täpselt, kuidas kokkulepe tema ja Tsurenko vahel sündis, vaid ütles nii: “Nagu ikka juhtuvad asjad siis, kui nad juhtuma peavad, ning mis siin ikka väga kommenteerida. Hetkel tegime kokkuleppe jaanuari lõpuni ning siis otsustame, kas üldse ja mis tingimustel edasi liigume.”

Lesja Tsurenko ja Silver Karjus tänavu sügisel. / Foto: erakogu

Karjus teeb koos Tsurenkoga kaasa 2020. aasta ettevalmistuse, WTA turniiri Shenzhenis (algab 6. jaanuaril) ja Australian Openi (20. jaanuaril). Treeneri sõnul on tema hoolealusel ees üsna keeruline periood. “Lesja alustas eelmist hooaega hästi, oli jaanuarikuus Brisbane’i turniiri finaalis ja mängis kogu esimese poolaasta enam-vähem rahuldavalt,” iseloomustas Karjus. “Alates augustist oli ta vigastatud ning mängis üsna vähe, mistõttu tuli langus edetabelis ja võistluspraktika nappus võib tunda anda.”

Meenutame, et Brisbane turniiri veerandfinaalis võitis Tsurenko Anett Kontaveidi ning hiljem lisandunud punktide arvel kerkis praegu 30-aastane ukrainlanna veebruaris maailma edetabelis oma karjääri kõrgeimale 23. kohale. “Seetõttu on tal aasta algul palju punkte kaitsta ja alates veebruarist juba raske turniiridel põhitabelisse pääseda. Õnneks on vigastused nüüd unustatud ja usun, et 2020 tuleb põnev tenniseaasta,” ütles Karjus.

Tsurenko eelmine juhendaja oli itaallane Adriano Albanesi, kellega koostöö kestis mullu novembrist alates ligi aasta.

scroll to top