fbpx
Close

Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi vastased loositud

– Kaia Kanepi mängib kahes eestlannast turniiril esimesena. / Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval algab Indian Wellsi Premier Mandatory ehk kõrgeima tasemega WTA turniiri, kus otse põhitabelisse pääsesid nii 21. asetusega Anett Kontaveit kui ka Kaia Kanepi.

Kanepi ei oleks oma praeguse edetabelikohaga (86.) enam otse põhiturniirile pääsenud, ent tegelikult pandi koosseis lukku juba 23. jaanuaril ja siis paiknes Eesti teine reket rankingus kõrgemal.

Kanepi läheb avaringis kokku rootslanna Johanna Larssoniga (WTA 76.). Huvitav on märkida, et kui Kaia osalenuks FedCupi turniiril, saanuks ta seal teises voorus kohtuda just Larssoniga, aga nüüd seda peaproovi ei toimunud. Omavahelistes mängudes juhib Kanepi 3:0, kuid viimane kohtumine peeti 2014. aasta suvel. Aastal 2012 võitis Kanepi Larssonit Australian Openi esimeses ringis – see on kahe mängija ainus omavaheline mäng, mis peetud kõvakattel.

Tänu asetusele otse teise ringi pääsenud Kontaveit veel vastast ei tea, kuid selleks on ainult kaks võimalust – kas Monica Puig (Puerto Rico, WTA 58.) või Jevgenia Rodina (Venemaa, 71.). Meenutame, et Puigiga kohtus Kontaveit kaks kuud tagasi Sydney turniiril ja tuli seal päris suurte raskustega välja kaotusseisust ning võitis mängu kolmes setis. Kuid esialgu pole kohtumiste ajalugu veel mõtet välja tuua, sest ootame enne ära 1. ringi tulemuse.

Ajakava veel avaldatud pole, ent arvatavasti peetakse esimese ringi kohtumised kolmapäeval ja neljapäeval.

Vaadake Indian Wellsi WTA turniiri tabelit siit.

scroll to top