fbpx
Close

Kaia Kanepi pääs Australian Openi põhitabelisse ikka kahtluse all

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Vaatamata sellele, et tänu võidule Tšehhis 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril kerkis Kaia Kanepi maailma edetabelis 101. kohale, pole tema pääs otse Australian Openi põhitabelisse tagatud.

Praeguse informatsiooni kohaselt kasutab koguni viis mängijat nn protected ranking‘ut ehk vigastuseelset edetabelikohta, mis lubab kuuel turniiril mängida vastavalt varasemale rankingule. Need on Catherine Bellis (USA, protected ranking 44.), Vera Zvonareva (Venemaa, 78.) Katerina Bondarenko (Ukraina, 85.), Katie Boulter (Suurbritannia, 85.) ja Anna Karolina Schmiedlova (Slovakkia, 93.).

Niisiis, hakkame arvutama: 16 mängijat pääseb edasi kvalifikatsioonist, 8 saavad vabapääsme ehk wild card’i ja viis tulevad nö kaitstud edetabelikohaga. Kokku 16+8+5 ehk 29 mängijat. Kuna põhitabelisse pääseb 128 naist, siis jääb järele 99 tennisisti, kes saavad põhiturniirile maailma edetabeli kaudu. Kuna teadaolevalt Viktoria Azarenka (Valgevene, 50.) ei ole ennast Australian Open’iks üles andnud, pääseb otse tabelisse ka maailma 100. reket ehk siis Kaia jääks esimesena joone alla.

Tenniseeksperdi Margus Uba hinnangul peaks Kanepi siiski põhitabelisse pääsema. “Jah, tagatud see koht hetkel pole, aga järgmise kuu jooksul keegi esisaja mängijaist suure tõenäosusega võtab ennast maha, kui ta pole päris terve. Sest tänu ITF-i uutele reeglitele ei tohi mängija enam minna suurele turniirile lolli mängima – see tähendab, et kui ta tuleb võistlusele vigastatuna ja annab avaringis loobumise, siis ta auhinnaraha ei saa,” ütles Uba, kelle arvates Kaia pääsemine põhitabelisse on tõenäosuse põhjal tunduvalt suurem kui sealt väljajäämine.

Kuni jaanuari teise nädalani võivad mängijad oma loobumisest teatada. Kui see teade tuleb juba pärast kvalifikatsiooniturniiri tabeli loosimist, siis antakse lihtsalt kvalifikatsioonist juurde üks lucky loser’i koht, aga enam mängijat sealt otse põhitabelisse ei viida. Nii et umbes kuu aega tuleb Kanepil veel oodata (kui varem ei tule teadet mõne mängija loobumise kohta), et saada kinnitust osavõtule.

scroll to top