fbpx
Close

Asjatundjad: kuum ilm mängis Kaia Kanepi kaotuses päris suurt rolli

Kaia Kanepi Roland Garrosis. / Foto: AFP/Scanpix

Tenniseeksperdid jäid nõusse Kaia Kanepi ja Petra Martici mängust kirjutatud Tennisneti loos esitatud küsimusega: kuumus ikkagi otsustas? Arvati, et otsustas ikkagi päris palju.

“Selge, et Kaia väsis seekord kiiremini eelkõige palava ilma tõttu,” ütles treener Harri Neppi. “Isegi oli veidi uskumatu, et ta kolmandaks setiks nii hästi taastus, sest tundus olevat omadega läbi juba teise seti lõpus. Veel seisuni 4:4 pidas Kaia kuidagi vastu. Ja väsimusega kaasneb ka rohkem vigu, mida Kaia tegi algul vastasest vähem.”

Neppi lisas, et tema meelest ei mänginud Martic täna kaugeltki nii hästi, kui kaks päeva tagasi Karolina Pliškova vastu. “Ta ei löönud enam nii pikalt ja läks natuke Kaia mänguga kaasa. Ehkki tuleb tunnistada, et Kaia surus vastast ikka kõvasti,” ütles Neppi.

Kanal 12-s mängu kommenteerinud Margus Uba leidis, et kuum ilm vähendas Kaia füüsilist vastupidavust. “Tuleks muidugi lisada, et tal olid enne ka pikemad mängud kui Marticil. Eriti just heitlus hiinlanna Zhangiga oli kurnav. Tagantjärele võib kahetseda, et ta seal ei kasutanud võimalust võita otsustav sett 6:1, olnuks ehk tänaseks rohkem energiat,” arvas Uba.

Uba sõnul oli Kaia mängu keskpaigani pigem vastasest parem, aga ta ütles, et algust ei saa kontekstist välja rebida. “Kahes eelmises mängus oli vastane pigem algul parem, aga Kaia tuli raskest seisust välja. ” rõhutas Uba.

Kanal 12s Uba kaaskommentaatorina töötanud Tennisneti ja Eesti Tennise Liidu esindaja Toomas Kuumi arvates mõjus kuumus täna rohkem ka põhjusel, et Kaia eelmiste mängude ajal oli vaevu 20 kraadi sooja. “Nii järsk temperatuuri tõus mõjutab füüsist rohkem. Olnuks parem, kui ta saanuks eelmistes mängudes natuke soojema ilmaga harjuda,” sõnas Kuum. “Oli näha, et vahel lõi Kaia kõrgeid palle ainult selleks, et hinge tõmmata. Varem ta ei pidanud seda tegema.”

Kuum lisas, et kui jätta temperatuur kõrvale ja rääkida mängulisest aspektist, siis võiduvõimalusi leidus Kaial kurnatusest hoolimata. “Usun, et võiduks olnuks head šansid, kui ta otsustavas setis seisul 2:0 või 4:3 suutnuks edu suurendada. Vastane oli muidugi väga visa. Võiks öelda, et Martici ründemäng jättis soovida, sest ta tegi ohtralt vigu, aga kaitses oli kindel. Siiski ei saa Kaiale midagi ette heita, tal olid ka varasemad raskemad mängud all,” rääkis Kuum.

scroll to top