fbpx
Close

EELVAADE | 40. korda Federer vs Nadal

Roger Federer ja Rafael Nadal pärast 2008. aasta Wimbledoni finaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Võib-olla 40 kohtumist 15 aasta jooksul ei olegi palju, kui jutt käib selle perioodi kahest edukaimast tennisistist, aga oleks see arv isegi suurem, püsiksid ikka kõik tennisefännid suures ootuses, kui Roger Federer ja Rafael Nadal platsil kohtuvad.

Ja reedel algusega kella 17-18 paiku (olenevalt Novak Djokovici ja Roberto Bautista Aguti mängu pikkusest) on nad Wimbledoni poolfinaalis taas vastamisi. Klassika ei vaju kunagi unustusse – on ju näiteks Barcelona ja Madridi Real jalgpallis kohtunud üle saja korra, aga ikka põnevust säilib.

Viis nädalat tagasi Roland Garrosi poolfinaalis jäi 6:3, 6:4, 6:2 peale Nadal, kes sellega lõpetas viis ja pool aastat kestnud võidupõua – viimati oli ta alistanud Federeri 2014. aasta jaanuaris Australian Openi poolfinaalis. Järgmised viis mängu võitis Federer – kuni tänavuse kaotuseni.

Muidugi ei tähenda Pariisis toimunu mingit murrangut. Mängiti ju Nadali lemmikkattel ja seetõttu ei saa tulemusele nii suurt tähtsust omistada, kui nüüd mängitakse murul. Aga ikkagi on Nadal omavahelistes mängudes 24:15 ees ja slämmiturniiri mängudes isegi 10:3. Tõsi, 13st korrast kuuel on Nadal ja Federer kohtunud Pariisis, kus seis on 6:0. Austraalias juhib Nadal 3:1 ja Wimbledonis Federer 2:1. US Openil need kuulsad mehed kohtunud polegi.

Federer on loomulikult Wimbledoni kuningas kaheksa võiduga ja viimane neist ei tulnud ammu – alles kaks aastat tagasi. Kuid Nadalil on ka kaks esikohta ja lisaks kolm kaotatud finaali Wimbledonis. Hispaanlane on näidanud, et vaatamata oma liivaväljakute mängija kuulsusele on tema löökidearsenal ja muud trumbid sedavõrd mõjusad, et aeg-ajalt ei saada talle isegi kiire põrkega murul vastu. Teatud mõttes on Nadal isegi omamoodi fenomen, sest varasemad liivaväljakute spetsid ei suutnud Wimbledonis midagi. Seepärast tuleb ilmselt leppida mõttega, et enne reedest kohtumist on meeste šansid umbes võrdsed.

Ja mitte ainult võrdsed, vaid näiteks ennustusportaal Paf annab Nadali võidukoefitsiendiks 1,71 ja Federerile 2,17, mis protsentidesse ümber panduna on umbes 55-45 hispaanlase kasuks.

Eesti tennisesõbrad ja spetsialistid – 4:3 Nadalile

Tennisnet otsustas neljapäeval Eesti meistrivõistlustel ringi liikudes küsida tennisega erinevalt seotud inimeste käest, kes Federeri ja Nadali matši nende arvates võidab. Kuna samal päeval toimus ka avaliku elu tegelaste võistkondlik tenniseturniir, sai sealtki mõnelt osavõtjalt arvamust küsitud.

Teleprodutsent Raivo Suviste, tenniseneiu Karola isa: “Olen olnud kogu aeg Federeri suur fänn, aga et tütar õpib Mallorcal Nadali tenniseakadeemias, peaksin olema hoopis tema poolt. Kuid kaldun pigem arvama, et võidab Nadal. Federer mängib kindlasti väga hästi, aga Nadal üks selline mees, kellel alati on üks käik veel varus. Mind üllatas, et ta Querrey’st nii kindlalt üle käis. Raske ennustada, aga protsentides 52-48 Nadali kasuks.”

Silver Karjus, tennisetreener: “Võidab Nadal. Ta on lihtsalt praegu teistest parem ja muud mul lisada polegi. Pakkusin juba enne turniiri teda võitjaks.”

Allar Levandi, kahevõistluse olümpiapronks, sai avaliku elu tegelaste turniiril sportlaste tiimis neljanda koha: “Ma soovitaksin kõigepealt minna ennustusportaali Paf veebiküljele ja vaadata, keda seal favoriidiks peetakse. Ise arvan, et Nadal võidab, ta on Federerile ebamugav vastane.” Nagu eelpool võisite näha, arvab Paf, mille omanike ringi Levandi kuulub, sama, mida sportlane ise ütles.

Rainer Vakra, võitis poliitikute tiimiga avaliku elu tegelaste turniiri: “Olen Nadali poolt ja põhjus selleks on lihtne, sest mängin sama marki reketiga (Babolat – toim.), mis temagi. Mäng ise tuleb muidugi vägev, see on alati nagu tennise klassika. Kui aga peaksin tulemust ennustama, siis usun, et Federer võidab.”

Margus Uba, tennisekommentaator: “Ma ihkaks Federeri võitu, aga arvan, et Nadal võidab, sest ta on natuke stabiilsem. Aga loodan, et mängitakse viis setti ja samamoodi ei saa ka Djokovicil olema Bautista Agutiga kerge.”

Allar Hint, Eesti Tennise Liidu peasekretär: “Arvan, et sellest mängust veel kuulsam tuleb pühapäevane finaal Djokovic – Federer. Seega loodan, et Federer võidab. Ta on mänguliselt olnud väga kindel. Kuigi vahel on Federeril olnud üksikuid kehvemaid hetki ja seda just Nadali vastu, ent näiteks eile Nishikoriga alustas ta ka ebakindlalt, aga selle põhjal, mis ta pärast tegi, julgeksin öelda, et ta on valmis võitma lahingut Nadaliga.”

Harri Neppi, tennisetreener: “Selge, et Federeril on palju suuremad šansid kui liival. Kui Federer mängib hea mängu, siis ta võidab. Murul on ikka Federeri parim esitus üle Nadali parimast.”

Võtame siis kokku: 4:3 Nadalile. Ning nagu näete on ka olemas variandid, kus arvaja pooldab Nadali, kuid usub Federeri võitu (Vakra) ning Federeri pooldaja usub Nadali võitu (Uba). Läheb põnevaks!

scroll to top