Kaia Kanepi oli võidule lähedal, aga jäi siiski Kiki Bertensile alla

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi pidas Moskva turniiri 2. ringis tasavägise lahingu maailma 8. reketi Kiki Bertensiga (Holland), kuid kaotas siiski 6:4, 3:6, 5:7.

Mäng käis tõusude-mõõnadega, kord tuli paremini välja Kanepil, siis jälle Bertensil. Kaia näis tõmbavat pikema kõrre, kui ta pääses teises setis ette 3:1, kuid Bertens vastas sellele viie järjestikuse geimivõiduga. Otsustava seti algul tuli Kanepi oma pallingugeimil välja 15:40 kaotusseisust ja asus peagi juhtima 4:1. Aga nüüd hakkas Bertens taas kindlamalt mängima. Eks maailma esikümne mängijad ongi sellepärast edetabelis nii kõrgel, et nad oskavad oma parima välja panna just otsustavatel hetkedel. Kaia esitas seekord korraliku partii, aga Bertensi stabiilsus tähtsates geimides sai määravaks.

Samal ajal ei olnud hollandlanna kaugeltki stabiilne kogu aeg. Eelkõige esimeses setis vedas Bertensit alt esimese servi madal õnnestumisprotsent (46). Nii teenis Kaia selles setis koguni kolm murret ja võitis vaatamata 0:2 kaotusseisule. Järgmistes settides suutis Kanepi murda vastase pallingu ühel korral, millest jäi väheseks.

Ässade/topeltvigade osas olid vastased võrdsed: Kanepil vastavalt 3 ja 5, Bertensil 6 ja 8. Mängu lõpuks oli üsna võrdne ka esimese servi õnnestumisprotsent: Kaial 58 ja Bertensil 57. Kui aga vaadata settide kaupa, siis Kanepil püsis see näitaja enam-vähema sarnasena kogu mängu, aga Bertens tõstis esimese servi õnnestumisprotsendi 3. setis 73-ni. Hollandlanna oli efektiivsem ka murdepallide realiseerimisel – temal 11st 6 ja Kanepil 13st 5. Bertensi paremus oli üsna napp, aga sellest piisas võiduks.