Kristjan Tamm pidi Egiptuses tunnistama paarismängupartneri paremust

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

ITF World Tennis Tour 15,000 USD auhinnafondiga turniiril Sharm El Sheikhis pidi Kristjan Tamm teises ringis ehk 16 tugevama hulgas tunnistama oma paarismängupartneri Naoki Tajima (Jaapan) paremust.

Tõsi, antud turniiril Kristjan Tamm (ATP 899.) ja Naoki Tajima (705.) paarismängus platsile ei pääsenudki. Tajima pole Jaapanis ehk kõige harvemini esinev perekonnanimi, kuid tennisistiga väga sarnase nimega mees, Naoto Tajima, tegi kunagi ilma kergejõustikus. Nimelt tuli Naoto Tajima 1936. aastal olümpiavõitjaks kolmikhüppes ja sai pronksmedali kaugushüppes.

Kaheksandana asetatud jaapanlane oli matši kerge soosik. Tennisematš venis küll kolmesetiseks, ent kõik setid olid ühepoolsed. Esimeses setis tegi Tajima kaks servimurret ja võitis selle 6:2. Teises setis tegi omakorda Tamm kaks servimurret, mis tagas kindla 6:1 setivõidu. Otsustavas setis algas Tamme langus seisult 1:2, mil servi kaotus viis vastase kahe geimiga ette. Võimalik, et otsustav sett arenenuks teisiti, kui Tammel oleks õnnestunud kohe esimeses geimis realiseerida murdepall. See oli ka tema ainus murdepall setis. Tajima seevastu murdis Tamme pallingu kahel korral ja võitis kolmanda seti 6:1 ning kogu mängu skooriga 6:2 1:6 6:1.

Statistikat, eespool Tamme näitajad: ässad 8-5, topeltvead 1-3, 1.servi õnnestumise protsent 52%-49% , 1.servilt võidetud punktide protsent 74%-65%; 2.servilt võidetud punktide protsent 42%-62%. Näeme, et suurim vahe tuli sisse teiselt servilt mängitud punktide realiseerimisel.