fbpx
Close

Kaia Kanepi langes 104 parema hulgast välja

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pealkirjas toodud mitteümmargune arv pole üldse juhuslik – täpselt maailma edetabeli 104 paremat saavad otse edetabelikoha alusel suure slämmi põhiturniirile.

Tõsi, võib saada ja tavaliselt on saadud ka natuke madalama edetabelikohaga, sest leidub ka haiguse või vigastuse tõttu loobujaid. Kuid kirjutasime sellest juba varem Tennisnetis, et Kaiast edetabelis natuke tagapool asunud mängijad kasutasid pärast WTA hooaja lõppu usinalt võimalust parandada oma seisu WTA Challengeridel (ei kuulu WTA tuuri arvestusse) ning suurema auhinnafondi ja punktidega ITF-i turniiridel. Homme avaldatavas WTA uues edetabelis ongi Kanepi 105., sest äsja möödus temast Taipei Challengeri võitnud venelanna Vitalia Djatšenko. Lisaks läksid lõppeval nädalal Kaiast mööda ungarlanna Timea Babos ja itaallanna Jasmine Paolini.

Australian Openi põhitabeli nimekiri läheb lukku 1. detsembril. Sinna jäänud kahel nädalal enam pole selliseid turniire, kus maailma esisaja piiril olevad mängijad osaleksid (maksimaalselt on kahel järgmisel nädalal 25 000 dollari auhinnafondiga turniirid), nii et 105. koht jääb Kaiale ilmselt alles. Kuid vaatamata meie varasemale usule, et Eesti teine reket pääseb otse Australian Openi põhiturniirile, pole see enam kindel.

scroll to top