Stefanos Tsitsipas võitis ATP finaalturniiri!

Ilutulestik ja lendlevad värvilised paberid Stefanos Tsitsipase võidu auks. / Foto: AFP/Scanpix

Ilmselt ei olnud just palju tennisesõpru, kes pakkunuks Londonis pühapäeva õhtul lõppenud ATP finaalturniiri võitjaks Stefanos Tsitsipast (Kreeka, 6), aga just nii see turniir lõppes.

Finaal pakkus pealtvaatajaile elamust täie raha eest ja võitja selgus alles otsustava seti tie-break’is. Kaks tundi ja 35 minutit kestnud finaalis alistas Tsitsipas Dominic Thiemi (Austria, 5) 6:7, 6:2, 7:6. Pole üldse kahtlustki, et tegemist oli Tsitsipase karjääri suurima võiduga, sest seni oli kreeklane saanud esikoha ainult kolmel ATP 250 turniiril. Finaalis oli Tsitsipas siiski mänginud ka kahel ATP Masters 1000 turniiril – mullu Torontos ja tänavu Madridis.

Esimene sett möödus servimurreteta, aga siiski murdepallidega. Neid omas Tsitsipas kolm ja Thiem kaks. Tie-break’is oli Thiem juhtiv pool. Ta oli ees 3:0 ja 5:2 ning pärast viiki uuesti 6:5 ja 7:6, kuni järgmine punkt tõi austerlasele 8:6 võidu. Ent ei tea, kas Thiemil tekkis pingelangus, kuid igatahes teise seti esimeses neljas geimis võitis ta kokku ainult kaks (!) punkti. Nii oli Tsitsipas kahe murdega peal 4:0 ja sama edu ta ka säilitas.

Otsustavas setis jätkas Tsitsipas samas vaimus. Esimeses geimis jäi tal kaks murdepalli kasutamata, aga kolmandas geimis ta murdis Thiemi servi ja oli ees 3:1. Ent eelmisest 12st geimist vaid kolm võitnud Thiem ei olnud alla andnud ja ta viigistas vastumurdega seisuks 3:3. Edaspidi hoidsid mehed servi kindlalt. Nii mindi tie-breaki, kus Thiem jõudis 1:4 kaotusseisult viigini 4:4, aga siis võitis Tsitsipas omakorda kolm punkti järjest ning sellega ka mängu ja ATP finaalturniiri!

21-aastane Tsitsipas jõudis sihile samas vanuses kui Alexander Zverev (Saksamaa) mullu. Aga need mehed pole sugugi ATP finaalturniiri (varem tuntud Mastersi nime all) noorimad võitjad. See rekord kuulub ameeriklasele John McEnroe’le, kes 1978. aastal võitis 19-aastaselt. 20 aasta vanuses on ATP finaalturniiri võitnud juba mitmed – Andre Agassi (aastal 1990), Pete Sampras (1991) ja Lleyton Hewitt (2001).

Paarismängu ATP finaalturniiri võitsid prantslased Pierre-Hugues Herbert ja Nicolas Mahut (7), kes lisasid veel ühe suure võidu Australian Openi tänavusele trofeele. Herbert/Mahut jäid Londonis kaotuseta ning alistasid finaalis veenvalt Raven Klaaseni (LAV) ja Michael Venuse (Uus-Meremaa, 5) 6:3, 6:4. Kummaski setis murdsid prantslased korra vastase servi.