Oliver Ojakäär ja Liisa Varul alistasid endast vanemad rivaalid

– Oliver Ojakäär / Foto: Igor Pissarev

Samaaegselt täiskasvanute Alexela Mastersiga peeti Tere Tennisekeskuses ka iga-aastane noorte Masters. Poisid võistlesid neljas ja tüdrukud kolmes vanuseklassis. Tüdrukutel ei võisteldud eraldi vanuseklassis U16.

Juba on saanud traditsiooniks, et nooremate klasside mitmed tugevamad mängijad panevad ennast kirja vanemate seas. Sama tegi 14-aastane Oliver Ojakäär, kes võitiski U18 turniiri. Samuti Tartu klubi MK Tennis 15-aastane mängija Liisa Varul võitis neidude U18 turniiri, ent temal oli see nö “sundvalik”, sest U16 klassi ju kavas polnud.

Ojakäär alistas finaalis neli aastat (!) vanema Marcus Kevin Rõugu 6:3 6:7 6:0. Poolfinaalis oli Ojakäär kindlalt parem Alex-Andre Ojassalust (2) 6:2 6:0 ja Rõuk samuti perspektiivikast 14-aastasest Markus Mölderist 7:6 3:6 6:2. 3. koha mängus andis Ojassalu Mölderile loobumisvõidu. Esimesena asetatud Ronan Vahtras langes välja avaringis kaotusega Mölderile.

Varul (1) kohtas tõsisemat vastupanu vaid poolfinaalis Gerda Reinarult – 7:6 6:2. Finaalis alistas Varul 6:3, 6:0, Polina Ramenskaja, kes oli poolfinaalis mänginud üle teise 15-aastase tulevikulootuse Elisabeth Iila (2) 7:6 7:6. Kolmas koht kuulus Reinarule.

Poiste U16 vanuseklassis sai esikoha esimesena asetatud Andre Toomväli, kes pidi finaalis Erko Nigula (2) vastu selle nimel kõvasti pingutama – 2:6 6:3 7:5. Poolfinaalid: Toomväli vs Markus Kristofer Sinivee 6:4 6:1, Nigula vs Enrico Nurme 6:1 6:2. Kolmanda koha sai Sinivee.

Poiste U14 Mastersil pidi esimesena asetatud Denis Maijorov juba avaringis katkestama. Sellega kindlustas endale pääsu nelja hulka Robert Raag, kes platseerus lõpuks kolmandale kohale, kusjuures kohamängus katkestas ta vastane samuti. Poolfinaalid: Georg Strasch (2) vs Sten Hiiesalu 6:1 6:2, Romet Moosar vs Raag 1:6 6:2 7:6. Finaalis oli Strasch probleemideta üle Moosarest tulemusega 6:3 6:1.

Tüdrukute U14 klassis õigustas Andrea Roots esimest asetust, kui ta alistas finaalis Emma Namnieksi 6:1, 6:2. Just Namnieks oli avaringis välja lülitanud teisena asetatud Victoria Maria Mändma 6:2, 6:1. Poolfinaalid: Roots – Grete Gull 6:2, 6:2, Namnieks – Anna Maria Tottrup 6:7, 6:4, 7:5. Kolmanda koha sai Gull.

Poiste U12 finaali jõudsid kaks kõrgema asetusega mängijat, aga järjestus läks vastupidi, sest Ignas Grusnius (2) alistas Samuel Mandelkorni (1) 6:2, 6:4. Poolfinaalid: Mandelkorn – Robin Kilp 7:6, 6:4, Grusnius – Edwin Averjanov 6:3, 6:2. Kolmandaks tuli Averjanov.

Tüdrukute U12 klassis oli üllataja Marie Johanna Lapimaa, aga finaalis ta siiski ei saanud vastu Adriana Rootsile (1), kes võitis 6:3, 6:4. See-eest oli Lapimaa alistanud poolfinaalis Kätriin Reinvaldi (2) 6:1, 6:1 ja Roots sama tulemusega Kendra Aidla. Kolmanda koha kohtumise võitis Reinvald.