fbpx
Close

Kaia Kanepi langes esisajast välja, kuid peaks ikkagi pääsema Australian Openi põhiturniirile

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kuigi WTA turniire enam ei mängita, on endiselt kalendris ITF-i turniirid, kus maailma teise saja alguse mängijad üritavad koguda punkte, tagamaks pääsu Australian Openi põhiturniirile.

Nii kihab WTA sajanda koha piirimail kui mesilastarus – näiteks otse Kaia Kanepi taga asunud 20st mängijast osalesid käesoleval nädalal erinevatel turniiridel koguni 14 naistennisisti. Ja neli neist tõusidki Kanepist edetabelis mööda, näiteks võitis Danka Kovinic (Montenegro) turniiri Ungaris ja Nina Stojanovic (Serbia) Prantsusmaal. Samuti möödus Kaiast Irina-Camelia Begu (Rumeenia), kes Ungaris peetud turniiri finaalis Kovinicile kaotas, ja Kirsten Flipkens (Belgia), kes veel täna õhtul mängib Toronto finaalis.

Selle tulemusena asub Kanepi nüüd järgmise nädala maailma edetabelis 101. kohal, kuid veel on 7-8 kohta varu, et pääseda Australian Openi põhiturniirile. Tõenäoliselt võetakse arvesse edetabelikohad novembri viimasel nädalal ja siis lüüakse nimekiri lukku.

Kuid ülesandmise põhjal on juba näha, et paljud Kaia rivaalid osalevad järgmisel nädalal kas Shenzheni (100 000 USD) või Las Vegase (60 000) ITF-i turniiril. Seega ei saa veel päris kindlalt öelda, milline on Kanepi edetabelikoht kolme nädala pärast.

scroll to top