Kaia Kanepi kaotas Limoges’is üsna kindlalt

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi ei suutnud Limogesi 125 000 dollari auhinnafondiga WTA Challengeril avaringist edasi pääseda, kui kaotas neljandana asetatud Jennifer Bradyle (USA. WTA 55.) 2:6, 3:6.

Mäng püsis tasavägisena Brady eduseisuni 3:2. Kanepil oli kolmandas geimis kasutada kaks murdepalli ja viiendas geimis korraks seis tasamäng. Kuid järgmises kuues geimis teenis Kaia kokku vaid 8 punkti ja sinna läksid ka järjest kolm oma servigeimi, vastane juhtis teises setis 3:0. Enam Kanepi ei kaotanud oma pallingut, aga kuna ka vastane hoidis servi, ei olnud sellest abi. Vaid seisul 3:5 oli Kaial kasutada veel üks murdepall, aga seegi jäi kasutamata.

Suur vahe tuli sisse juba servilt: Kanepi 0 ässa ja 5 topeltviga, Brady 7 ässa ja 0 topeltviga. Kui sellisel viisil vastane juba kokku 12 punkti võidab, on mängu raske tasakaalus hoida. Sealjuures olid esimese servi õnnestumisprotsent ja võidetud punktid (vastavalt 61 ja 71%) mõlemal täiesti võrdsed, aga teiselt pallingult võitis Brady 68 ja Kanepi ainult 33% punktidest. Brady, kes 2017. aastal jõudis kahel slämmiturniiril (Australian Open ja US Open) 1/8 finaali, suurim relv ongi palling.

Samuti on Brady selge lemmik kõvakate, millel mängitakse ka Limogesi turniir. Hoolimata neist faktidest pidasid kihlveokontorid Kaiat soosikuks, keskmised võidukoefitsiendid olid umbes 1,5 (Kanepi) ja 2,5 (Brady).

Kuigi Kanepi kerkis sel nädalal maailma edetabelis koha võrra ja paikneb nüüd uuesti esisajas (täpselt 100. koht), löödi Australian Openi põhiturniiri koosseis lukku teatavasti eelmise nädala seisuga. Juba ongi teada, et eelmisel nädalal Kanepist koha võrra eespool asunud itaallanna Camila Giorgi teenis kutse põhiturniirile Viktoria Azarenka loobumise tõttu. Kui lähema kolme nädala jooksul veel keegi loobub, saab kutse ka Kanepi, aga tänase seisuga peab ta mängima kvalifikatsiooni.