Kristjan Tamm kaotas teist nädalat järjest samale prantslasele

– Tennisepall / Foto: Pixabay

Prantslane Thomas Laurent on kujunenud Kristjan Tamme “kirstunaelaks”, kui ta teist nädalat järjest lülitas Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril eestlase välja.

Tõsi, kui eelmisel nädalal sealsamas Monastiris juhtus see veerandfinaalis, siis nüüd kohtusid vastased loosi tahtel avaringis. Laurent võitis 6:3, 6:1 ja seegi oli üsna sarnane eelmise nädala tulemusele 6:2, 6:3.

Võimalik, et otsustav hetk leidis aset juba avageimis, kui Tamm kaotas oma pallingul 40:0 eduseisust. Taas jäi eestlane kohe tagaajaja ossa ning välja sellest tulla oli võimatu, sest ta ei teeninud Laurenti servil ühtki murdepalli. Eelmisel nädalal suutis Tamm seisult 2:6, 1:4 siiski murde teha ja seetõttu saigi ühe geimi rohkem kui täna. Oma servi kaotas Tamm kokku neljal korral.

22-aastase Laurenti serv pole tugev (ainult 1 äss), aga stabiilne – ei ühtki topeltviga, esimese pallingu õnnestumisprotsent 65 (Tammel täna ainult 47%). Kuid võib-olla isegi olulisem oli prantslase suur paremus teise servi punktide osas – vastavalt 87 ja 36%. Lisame veel, et Tamm lõi 4 ässa, kuid tegi ka 4 topeltviga.

Daniil Glinka peab Dohas oma esimese ringi kohtumise homme.