Kaia Kanepi kaotas kolmandat korda Ljudmilla Samsonovale

Kaia Kanepi Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

Venelannast Ljudmilla Samsonovast (WTA 22.) on saanud Kaia Kanepile ebamugav vastane, kui Eesti teine reket on nüüd talle kaotanud kolm korda pooleteise aasta jooksul.

Tõsi, seni on Samsonova kohtunud Kanepiga alati siis, kui tema vorm on olnud tõusuteel. Tänaseks oli venelanna võitnud viimasest 20st mängust 18 ja Guadalajara WTA 1000 turniiri avaringis sai ta Kaiast jagu 6:1, 7:5.

Esimeses setis võitis Kaia ainult esimese geimi. Natuke liiga palju oli selles kohtumises nö lahmimist, mistõttu näiteks Samsonova esimeselt servilt ei saanud Kaia avasetis ühtki punkti, sest ta püüdis ka neid lüüa liiga riskeerivalt. Ka Samsonova mäng oli ühekülgne, edu tõi talle vaid fakt, et ta eksis vähem.

Teises setis murdis Kaia Samsonova pallingu ja asus juhtima 3:1, aga mängu iseloom sellest palju ei muutunud. Mõlemad lootsid tugevatele löökidele, pikki pallivahetusi ei tekkinud. Samsonova sai murde tagasi seisuks 3:3. Servi hoiti kindlalt seisuni 5:5, siis oli Kaial vastase pallingul murdepall. Paraku on Kaia Tallinn Openiga võrreldes vormi pisut minetanud ja natuke võinuks ka võitlust otsustavatel rohkem näha. Igatahes see, mis Kaial ei õnnestunud, õnnestus Samsonoval, kes murdis seisul 6:5 ja sellega võitis tund ja 21 minutit kestnud mängu.

Samsonova lõi 7 ässa, kuid tegi ka 7 topeltviga, Kanepil olid samad arvud 2 ja 5. Kaia sai enda kohta esimest servi üsna hästi sisse (62%), ent võitis esimeselt pallingult 63 ja Samsonova 85% punktidest, mis on üsna suur vahe. Lühiintervjuus Eesti ajakirjanikele ütles Kaia ka välja, miks vigu tuli nii palju: ta on harva mänginud nii kõrgel (ca 1600 m), kui Guadalajara asub. Hõredamas õhus lendab pall natuke teistmoodi, kui mängija on harjunud.

Maailma jooksvas edetabelis on Kaia 30. ja võib sellele kohale ka jääda, sest lähimatest jälitajatest mööduks avaringi võiduga temast vaid Aliaksandra Sasnovitš, teised peavad selleks Guadalajaras võitma vähemalt kaks mängu.